Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegnapi nap elhagytam a...

Szeplakitomy kérdése:

Tegnapi nap elhagytam a pénztárcámat 50.000 Ft kézpénz volt benne. Ma le adták a rendőrségen, minden megvolt kivéve az 50.000Ft. Jó lelkű volt mert hagyott benne 10.000Ft-ot. Mit lehetne tenni ezügyben ?

Figyelt kérdés
Felkerestem a megtalálót és ő mondta,hogy ő nem vett ki és más úton találta meg ahol a tegnapi nap folyamán nem is voltam.Lehet olyat, hogy beviszem a pénztárcát újjlenyomat vételre vagy ilyenek ? Válaszokat Előre is köszönöm! :)
2020. nov. 10. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrségen érdeklődj! Amúgy meg örülj, hogy egyáltalán a tárcát visszakaptad!
2020. nov. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sokat fognak vele foglalkozni. Jobban teszed ha elengeded... Bár ki tudja, ha nagyon nincs más dolguk még esetleg érdekelheti is őket, de még akkor is nagyon kicsi esélyt látok rá, hogy előkerüljön. Nekem is volt már, hogy egy betörés után házhoz jöttek és vettek mindenféle lenyomatokat, de soha nem lett meg a tettes.
2020. nov. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ujjlenyomatnak akkor van értelme, ha van milyen mintával összehasonlítani. Azaz valakiről már vettek mintát, ahhoz meg előbb kell követnie valamilyen bűncselekményt. Aki meg már korábban is lopott például, biztosan kényesen ügyel arra, hogy ne hagyjon bizonyítékot semmin.


Annak viszont a világon semmi értelme, hogy valaki talál 50 ezret, de meghagy belőle egy tízest. Miért tenné? Gyanús, hogy a megtalálónál van a pénzed, és a lelkiismerete úgy lett tisztább, ha hagy neked belőle, a többségét pedig megtartja. Így jut is, marad is. Egy bűnöző nem fog mérlegelni, és moralizálni, hogy a szegény áldozatának hagyjon pénzt - nem is keveset. Bizonyítani viszont nem fogod tudni, mert ő tagadni fog mindent.

2020. nov. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
40 000Ft az "csak" szabálysértés lenne, abba meg nem fog a rendőrség sem túl sok energiát beletenni. És pont ezért van értelme a tizest bennehagyni.
2020. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Normális vagy, kérdező. Inkább köszönd meg, hogy csak 40 ezret kért azért, hogy visszaszolgáltatta az összes iratodat.
2020. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Felkerested aki megtalálta ?

És számon kérted hol a pénz ?

2020. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Ne etessétek a trollt.

Ez úgy kamu ahogy van.

2020. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
levike?
2020. nov. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyenkor valószínű, hogy nem az első megtaláló adja vissza, aki megtalálja kiveszi a pénzt és valahol eldobja aztán valaki más is megtalálja és vissza adja.

így volt ez mikor elhagytam a belépőmet benne 4500al, belépőt visszakaptam de a pénzt nem, nem messze onnan találták meg ahol elhagytam.

Te esetedben kicsit megkavarja a dolgokat h egy tizest benne hagytak

2020. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Felkerested, mi?

A rendőrség eleve nem ad ki ilyen adatokat.

Mivel bizonyítod, hogy volt benne pénz?

Lehet, hogy Ő rakott bele egy tízest, mert megsajnált hogy milyen csóró vagy az üres brifkóddal.

2020. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!