Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire gondoltok először a...

Mire gondoltok először a 'szélhámos' szó hallatán?

Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Átverésre.
2020. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Apát így hívta az anyósa mert vállalkozó volt és nem értette mit jelen mert komcsi. :D Csak megjegyzem, 15 év után egy volt alkalmazottja Apának mondta, hogy nála becsületesebb főnöke nagyon nem volt. :))) ez jut eszembe erről a szóról.
2020. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Átverés

Megbízhatatlanság

Csalás

2020. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Reklám, bankvilág, politika,...
2020. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem az, hogy vki a szélre rakott egy kutyahámot :)


(Így a szél hámos lett.)

2020. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megbízhatatlan, csaló.

Egy részlet a Magyar Értelmező Kéziszótárból (Könyvmíves Könyvkiadó Budapest 2000): "...Olyan ember, aki ígérgetéssel vagy bármi más módon félrevezeti, rászedi az embereket."

2020. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csalás
2020. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy a saját véleményekét miért pontozzák le!?
2020. nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8,

megértelek, mert néha én is fennakadok ezen, de gondolom a lepontozás arra utal, hogy a válaszoló nézete szerinte nem helyes, ezért lepontozza.

Néha a kérdés is olyan, hogy nehéz pontozni. Például egy ilyen kérdésre (most találtam ki): "Szereted a mákos tésztát?" Egyik azt válaszolja: "Igen". Na most, aki szereti, alighanem zöldet ad, aki nem szereti, az pirosat, akinek pedig mindegy, az az áthúzott zöldet jelöli.

Ugyanez a helyzet, ha valaki azt válaszolaj, hogy "nem", csak a válaszok is fordítottak.

2020. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!