Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha megtévesztő a személyi...

Ha megtévesztő a személyi igazolványom akkor kérhetem annak cseréjét erre hivatkozva?

Figyelt kérdés
Édesanyám nevét rövid i-vel írják. De a szemelyimen hosszú í-nek néz ki mivel össze folynak a betűk. A felette lévő szöveg bele lóg a vezeték névbe és így olyan mintha hosszú lenne. Erre akkor jöttem rá amióta autós iskolába járok és minden vizsgán hosszú í nek nézik. Az elsősegély kis kártyán is mintha hosszú í vel írta volna. Pedig a jelentkezési lapján és röviddel írtam. Ki lehet cserélni ezt az átkozott okmányt? 7 éve van nálam csak 3 év múlva jár le.

2020. nov. 20. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint egy "i" betű miatt aligha.

Volt egy osztálytársam, akinek az eredeti neve Zebegényi volt, de aki írta a személyit (akkor még írták) félreolvasta,és elírta Zebegnyei-re. Azt mondták, ezentúl hordja így a nevét, ez lesz a neve.

Akkor szerinted?

Hacsak azóta nem lett ez módosítva... de egy "i" betű nem elég indok.

2020. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem de az se baj ha azt írják rá nekem papírokra, mert az elsősegély kártyámon is mintha hosszú í lenne elég csúnyán van kitöltve. Autós iskolának meg már mondtam ezt gondolom amit majd ki adnak papírt ha sikerül le vizsgázni majd egyszer azon rövid i lesz mert szóltam nekik.
2020. nov. 20. 18:11
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

Kérdés, hogy az okmányirodában mit mondanak, de egy vessző hiba is pontatlan iratnak számít és jogos igény a cserére. Bár a gyakorlatban valószínűleg nem lenne belőle gond.


Ami egy személyin van az vesszőre pontos is kell legyen. Például akinek két keresztneve van, annak ha kitölt valamit mindkettőt be kell írnia, mert az és olyan a teljes és hivatalos neve. És aki adatot vesz fel hivatalban annak is mindkét keresztnevet be kell írnia, mint személynevet. És ahogy ott szerepel. Pontosan úgy.


De gyakorlati problémát lehet, hogy nem okoz, azért kérheted. Ez nekik elvileg pár perc.


Azt nem értem, hogy a felette lévő szöveg, hogyan ér le odáig:

[link]

[link]

2020. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat. Ahol ekezetet rakott a kis kártyán a nő, ott emberesen meghúzta azokat. Szóval az anyám nevén lehet pontos lenne az, mert oda csak egy kis valamit rakott, lehet pont lenne az csak fura. Ki lehetne nézni egy kis vesszőnek de akár pontnak is. Na mindegy amit egyébként linkeltél személyit azon is bele lóg az anyja szó. Szóval nekem az anyja szó lóg bele a vezeték névbe pont a rövid i-be és olyan mintha hosszú lenne.
2020. nov. 21. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!