Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Basszusgitár kombóval mennyire...

Motomé kérdése:

Basszusgitár kombóval mennyire szól jól az elektromos gitár?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az volna a kérdésem, hogy élveztető e, egy elektromos gitár hangja, ha egy basszusgitár kombóba dugom? Basszusgitározom már egy jó ideje. Van is egy fasza kombóm, effektek, kábelek, meg persze sok gyakorlás. De szeretnék belekóstolni az elektromos gitárok világába. Az előző hangszerből okulva tudom, milyen pénzel jár a hobbi. Nem tudom, megérné e, a gityó mellé egy sima gitár erősítőt venni. Nyilván nem szólna olyan frekvencián, mint egy sima erősítőn, de használhatónak kell lennie nem?

2020. nov. 26. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor javaslom, inkább vegyél a gitárhoz egy külön erősítőt! A basszus kombón - a nyilvánvaló rendeltetésből adódóan - nem jönnek ki a magasabb, fésmesebb hangok. Ha nagyobb hangerőre teszed, akkor még torzíthat is. Számolnod kell azzal is, hogy eleinte meg fogsz őrülni a húrtávolságoktól, - de ez már egy másik dvd...
2020. nov. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Inkább fordítva lehet probléma. Multieffektemen vannak gitáros dolgok is, ha nagyon kell valami modulált, torzított szand, ezeket használom az 500wattos kombón. Nyilván nincs kihajtva, ésszel él az ember. Nekem eszembe sincs venni gitárcuccot mellé. Persze, ha elsődlegesen gitárossá fogsz változni az megint egy más feladat és motyó.


Lehet még azt is, hogy számítógépen hajtasz meg szimulációs progit-pölö: guitar rig-külső hangkártyáról. Persze ez már egy másik kérdés.

2020. nov. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!