Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az egyik családtagom...

CHARUSSO kérdése:

Ha az egyik családtagom Covid-os lett és hivatalos uton be lett jelentve, akkor én elhagyhatom a Hatósági Karantént hogyha én az utobbi 1 hónapban átestem a víruson?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő, kevesebb mint egy hónapja kb elkaptam a koronát és kiskereskedelmi gyors teszt (Ag - 90%) lett elvégezve rajtam ami pozitív lett. De hivatalos, mentősök általi teszt nem lett csináltatva mivel fölöslegesnek véltük ugyanis mire ki tudtak volna jönni addigra meg már nem is produkáltunk tüneteket ezért a háziorvossal abban állapodtunk meg hogy nem tartjuk fent a mentősök munkáját hisz nincs senki életveszélyben. Egyik családtagom vélhetően tőlem elkapta és ezen a héten ... tehát az én megbetegedésem után 3 héttel jött ki rajta és neki a táppénz miatt kellet a hivatalos teszt ami ugye hatósági karantént eredményez ha pozitív. Tehát akkor én ha már túl estem rajta el tudom magyarázni a rendőrnek hogy engem nem e tudna e kiengedni vagy valami?

2020. nov. 26. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tőled kapta el, akkor szerintem nem most produkálna tüneteket. Elvileg 2 hét után maximum látszódnia kellett volna. Ha viszont mostanában kapta el, akkor lehet, hogy még mindig vírusos vagy.


Ráadásul többször is el lehet kapni. Nem hiszem, hogy ki fognak engedni.

2020. nov. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A vírus elkapása után egy X ideig védett az ember. 2 hét a lappangási idő, de hamarabb is előjöhet. Bár igazad van az is lehetséges, hogy mástól kaptam el én is és ő is.
2020. nov. 27. 10:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a családtagod még általános iskolás vagy óvodás, akkor te nem vagy szoros kontakt, rád nem vonatkozik a karantén.

Ha már nem, akkor kontakt személyként te is karanténozva vagy.

2020. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!