Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen ötlet székelyföldön...

Milyen ötlet székelyföldön növénytermesztésbe vágni?

Figyelt kérdés
Jelenleg Fizikatanárnak készülök mellé letenném a villamos- gépészmérnökit tehát ha belevágnék s nem jönne össze akkor se éheznék. Hanem a lényeg, hogy teheneket/ más állatokat nem igazán szeretnék tartani ( Sok a méreg velük) viszont a traktorozás az meg a szívem ügye... És jött egy ilyen ötlet, hogy csak növénytermesztéssel foglalkoznék. Akkor vágnék bele ha biztos hogy bár a jövedelem a költségeket fedezné s lenne egy minimum 1 lej profitom :) . Gépet nem kell venni mert van egy tökéletes 650es meg egy 90 lovas Johnny meg a többi szükséges eszköz. Na és annyi hogy fedezné a költségeket vagy felejtsem el? Terület nincs olyan sok 10 hektár ...

2020. nov. 27. 11:58
 1/6 A kérdező kommentje:
ezt a "Gazdaságot" szüleimtől örökölném. Szüleim 13 tehénnel üzemeltetnek 2 db. tejautómatát
2020. nov. 27. 11:59
 2/6 anonim ***** válasza:

Abból kiindulva, hogy itt teszed fel a kérdést, inkább felejtsd el.

10 hektáron lehet nyereségesen gazdálkodni, hogy egy család megéljen belőle, persze a mezőgazdaságban mindig ott van a rizikó faktor.

Szakértelem, és némi kapcsolat nélkül viszont inkább a kudarcra van nagyobb esély.

Tudni kell felmérni, hogy az adott területen mit érdemes termeszteni, és hogyan, és el is kell adni a terményt.

Kezdő tőke is kell hozzá, hónapokig nincs bevétel, csak kiadás.

nem biztos, hogy a most üzemelő tej termeléssel több a rizikó, mint a földműveléssel lene

2020. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azért tettem fel itt a kérdés mert kiváncsi vagyok hogy mit válaszolnak a gyakori kérdések népe, csak nem tüntettem fel mert gondoltam nem kell... de amugy köszi aa tanácsot
2020. nov. 27. 13:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem székelyföldön csakis székelykáposztát érdemes tenyészteni.
2020. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:D
2020. nov. 27. 17:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Az van dögivel.
2020. nov. 27. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!