Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Manapság miért nem hallgatnak...

Manapság miért nem hallgatnak annyian klasszikus zenét?

Figyelt kérdés
pl:beethoven,bach,chopin,stb. és ne azzal gyertek,hogy a fiatalok nem szeretik az ilyet,mert én is fiatal vagyok és néha azért hallgatok ilyet(habár a heavy metált szeretem).
2010. aug. 11. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt szerintem azért, mert már nem divat, a legtöbb fiatal többé-kevésbé követi a divatot. Egy részük lehet kedvelné az ilyen jellegű zenét, de eszében sincs belehallgatni, mert az milyen ciki már.


Másrészt ezt a fajta zenét nehezebb befogadni, mint mondjuk egy Britney számot, ahhoz, hogy a komoly zene élvezhető legyen, "értelmezni", dekódolni kell a befogadónak. Kicsit a tévé-olvasáshoz lehetne hasonlítani. Az olvasáshoz egy kicsit gondolkodni, értelmezni kell, a tévé pedig előre elkészített sémákat kínál, tehát azt már csak élvezni kell, értelmezni nem nagyon. :)


Én 22 vagyok, és szoktam néha komoly zenét hallgatni, de csak ha olyan kedvem van, van, amikor idegesít. :)

2010. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
értem.vajon azt sem tudják,hogy létezik ilyen?
2010. aug. 11. 14:41
 3/15 anonim ***** válasza:

de igen,sztem tudják hogy létezik,én is azok közé tartozok,akik nem hallgatnak komoly zenét,mert nekem nem jön be.csak akkor hallgatok,amikor órán pisis koromban muszály volt.

-vki azért mert nemjön be neki

-vki azért,mert cikinek találja

2010. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
legalább ez is fentvan a neten,hogy illegálisan lelophassam.
2010. aug. 11. 15:00
 5/15 anonim ***** válasza:
Sokan hallgatnak csak nem dicsekednek vele.
2010. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

15:03 vagyok

Egyébként engem a klasszikus zene kiskorom rajzfilmjeinél és a filmekben fogott meg, mikor valami epikus lassított felvétel megy és bevágják alatta a zenét, na az oltári.

2010. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én csakis klasszikus zenéket hallgatok itthon. Megnyugtató egy-két darab.
2010. aug. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nagyon helyes!nem csak azt kell hallgatni,de ezt is szeretni kell.
2010. aug. 13. 21:26
 9/15 anonim ***** válasza:

mert azt sem tudják mi az és a zeneszerzőket sem ismerik, meg ha mégis, akkor meg tök gáz, meg már milyen régi dolog stb. Pedig nem is sejtik, hogy a reklámokban is az van, most például a Coca cola reklámja alatt Prokofjev Péter és a farkas című műve szól (egyik nagy kedvencem)


26/N

2010. aug. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hát igen sajnos... pedig ez szép,tényleg!
2010. aug. 14. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!