Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minimum hány méter esésbe hal...

Minimum hány méter esésbe hal meg biztosan egy ember?

Figyelt kérdés
(nem kell rosszra gondolni, csak kíváncsi vagyok)
2020. dec. 2. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ, például attól is, hogy valami (például faágak) lassítják-e az illető esését, illetve, hogy hogyan esik.

Ha a fejére esik, sokkal kisebb zuhanástól is meghalhat, vagy maradandó sérüléseket szerezhet, mint ha például a térdére esne.


Érdekesség, hogy 50 méter zuhanás fölött már mindegy, hogy milyen magasról esik le valaki.

Azt olvastam valahol, hogy ugyanakkora esélye van az embernek túlélni egy 50 méteres zuhanást, mint egy 150 métereset.

Tehát valószínűleg 50 métert már biztosan lehetetlen túlélni, de ennél sokkal kisebb zuhanásba is belehal a legtöbb ember.


Hallottam a tévében olyan esetről, hogy egy férfi kizuhant a 10. emeletről.

Maradandó sérülésekkel élte túl.

Ez kb. 30 méter zuhanás lehetett.


Ezen kívül abba is bele lehet halni, ha vízre esik valaki.

Bizonyos magasság fölött ha vízbe esik az ember, a víz úgy viselkedik és ugyanakkorát üt, mintha beton lenne.

Nem valami szép halál.


Remélem, hogy kielégítő választ adtam. :D

2020. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* Azt nem írtam oda, de gondolom, elég egyértelmű, hogy a 10. emeletről kizuhanást túlélni szinte már csodának számít, nagyon ritka dolog.
2020. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Függ aztól is, hogy a test melyik része csapódik be először. Egészen más a túlélési esély ha az ember fejjel lefelé érkezik és a fejére esik és utána a teljes test tömege hat a fejre, nyakra. Vagy ha hasra, vagy hátra érkezik.
2020. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Az előző válaszok mind tévesek.

A kérdésre a helyes válasz: semennyibe.

Eshetsz akármennyit, nem lesz tőle bajod.

Nem tudsz annyira felgyorsulni, hogy égési sérüléseid keletkezzenek vagy ne tudj lélegezni.

Az esés nem veszélyes, legfeljebb lobogni fog tőle a hajad.


Ami veszélyes, az az, ha valami az utadba kerül és becsapódsz... De hát ilyen ugye a kérdésben nem szerepelt.


Szintén veszélyes lehet a közeg, amiben esel. Például ha túl magasan vagy és nagyon ritka a levegő, okozhat problémát. De itt sem maga az esés...


Szóval tessék szépen szöveget értelmezni, és a kiírt kérdésre válaszolni. Teljesen értelmetlen találgatásokba bocsátkozni, tovább gondolni a kérdést, vagy netán azt feltételezni, hogy a kérdező túl buta, és valójában egész mást akart kérdezni. Ne nézzünk senkit hülyének!

2020. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
#4 Igazad van. Tőlem is kérdezték már hogy félek e a repüléstől. Miért félnék? Én a repülővel való zuhanéstól félek. Egyébként ja elesel egy kerékpárral abba is belehalhatsz
2020. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4. Ha csak nem áll stabil körpályára az illető (amire elég kicsi az esély), akkor előbb utóbb becsapódás a vége.
2020. dec. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!