Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az OTP Junior bankártyájával...

Az OTP Junior bankártyájával mennyit tudok például egy boltban kifizetni anélkül, hogy beírnám a jelszót? Gondolom van erre valami felső határ.

Figyelt kérdés
Az Otpnél azt mondták két hét mire elkészül az új jelszavam. Bár nem igazán értem mi tart ennyi ideig, na mindegy. De én most csakis érintéssel fizethetek. Ezért nem is nagyon merek 5 ezer felett vásárolni.
2020. dec. 5. 03:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a járvány miatt az 5 ezer limit 15 ezerre emelkedett. De megkérdezheted a boltokban is mielőtt vásárolnál.
2020. dec. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
15ezer
2020. dec. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a PIN-kód kérése nélküli érintéses kártyás fizetés felső határa 15-ezer Ft, ezt a minél kevesebb fizikai érintkezéssel történő fizetés érdekében, jogszabály rendeli el. (A jogszabályi rendelkezés határideje 2020. december 31., de várható, hogy meghosszabbítják, illetve, hogy tartóssá teszik, mert nem növekedett a problémás esetek száma.)

Viszont, érvényben maradt a PSD2 biztonságerősítés alkalmazása szerint az, hogy ha a kártyabirtokos már 5 alkalommal vásárolt érintéses fizetéssel PIN kód megadása nélkül, vagy ha ezen vásárlások összesített értéke meghaladja a 150 eurónak megfelelő összeget, akkor a terminál a 15 000 Ft alatti tranzakciók esetén is kéri a PIN kód megadását; ezt a megemelt összeghatár miatt különösen fontosnak tartják. (Éppen a héten fordult elő velem, hogy hétszázvalahány Ft-nál kért PIN kódot. De, a tavaszi bevezetés óta már jónéhány alkalommal kért jóval 15-ezer Ft alatti fizetésnél PIN-kódot.)

2020. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!