Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A következő a helyzetem:...

A következő a helyzetem: Néztem egy állás hirdetést az Aldi oldalán. 2 műszak. A hét: 06:00-14:30 B:hét: 15:00-23:30 Szerintetek ? (Lentebb bővebben)

Figyelt kérdés
Telefonon felhívott a HR-es kolléga, bérezés stb kapcsán. Majd azt mondta hogy jár pótlék(éjszakai) 22:00-tól. Na már most, az előző munkahelyemen és a jelenleginél is 18:00-tól adják az éjszakás pótlékot (18:00-06:00 között jár Munkatörvénykönyve szerint. ) Mi az igazság ? Az ALDI átveri a dolgozóit ?

2021. jan. 12. 21:14
 1/3 nemaRendőrség ***** válasza:
41%

[link]


Örülj hogy kapsz

2021. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

┌─ 141. § (1) A munkavállalónak, ha a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja rendszeresen változik, a tizennyolc és hat óra közötti időtartam alatt történő munkavégzés esetén harminc százalék bérpótlék (műszakpótlék) jár.

(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában a változást rendszeresnek kell tekinteni, ha havonta a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja a munkanapok legalább egyharmada esetében eltér, valamint a legkorábbi és a legkésőbbi kezdési időpont között legalább négy óra eltérés van.

142. § A munkavállalónak - a műszakpótlékra jogosult munkavállalót kivéve - éjszakai munkavégzés esetén, ha ennek tartama az egy órát meghaladja, tizenöt százalék bérpótlék jár. ─┘

↑ 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről


A törvény hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).


Mivel a 141. § (2) bekezdésnek megfelelően változik a munkaidőkezdés, így az (1) bekezdésnek megfelelően, 18 és 6 óra közt vagy jogosult 30% bérpótlékra (műszakpótlék). Nálad ez 18 - 23:30 időtartamot jelent a „B” heteken.


Ha nem így kezdődnének a napi munkaidőid, akkor járna éjszakai pótlék, ami valóban 22 órától jár, legalább 1 óra időtartamot meg kell haladnia, és csak 15% → 142. §

2021. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen akkor jól értelmeztem én is...B héten járna a pótlék 18:00-22:00-ig,ennek ellenére nem így van hirdetve... Eléggé érdekes... Én mondtam a HR-es srácnak hogy MTK szerint így járna nekem (18-22-ig) de nem akarta elhinni...
2021. jan. 13. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!