Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt költ egy négytagú...

Mennyi pénzt költ egy négytagú átlag család az ünnepekre? Egyáltalán "kötelező" valami ajándékot venni, adni minden szerettünknek?

Figyelt kérdés
2008. dec. 2. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kötelező,ha megbeszélitek hogy senkinek semmit,és tényleg mindenki így tesz,és inkább örültök egymásnak,közös kajálások,beszélgetések,az is lehet nagyon szép,nem kell hozzá ajándékozás,hisz sok családnak az is nagyon szép ha együtt lehetnek legalább ilyenkor.

Ha viszont tudod hogy valakitől kapsz,inkább illik viszontajándékozni,legalábbis azért mert nagyon kellemetlen hogy az ember nem tud adni semmit.

Nálunk csak a gyerekek kapnak,elég nagy a család,így szerencsére sikerült ezt így megbeszélni mindenkivel,és inkább összejövünk ebédre,hatalmas zsivaj,jókedv,sok beszélgetés.A gyerekek csillagszóróznak,ajnádékot bontogatnak,lehet velük játszani is egyből,szval nem unatkozunk.A gyerekeknek is fejenként kb.2-3000 forint max.

De ez mindenkinél pénztárcafüggő.

2008. dec. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.Ha nincs pénz,nincs ajándék,de senki nem fog belehalni...

Sajnos hozzá kell szoknunk a gondolathoz,hogy a "fehér" karácsony manapság csakis a tehetősek kiváltsága.

2008. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagy a család,3 Tesómnak 5 gyereke van.Nekem 2.Nem szoktunk köszönteni egymást,de karácsonykor adunk egymás gyerekeinek jelképes ajándékot.A kicsiknek valami 1000 ft-s játék,a nagyoknak illatszer,vagy dísztárgy.Kb 5000 ft-ból megvan.A sajátjaimnak ,mamáknak nagyobb az ajándék,így kb +15000 ft.Mi kb 20000 költünk ajira minden évben!!

Szerintem ez a minimum amiből több ajit meg lehet oldani.

2008. dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül csak az ajándékokra gondolok, hanem pl.kaja, díszítés, ilyesmi.


Szép dolog, hogy megbeszéljük, hogy senkinek semmit, de mit tegyek, ha anyós ezt minden évben megszegi? Aztán meg vágja a fejünkhöz jövőre.:(


Egy időben nálunk is úgy volt, hogy csak a gyerekek kaptak, de mivel már ők is nőttek, így nem vehetek neki pl. egy csörgőt, vagy olcsóbb babajátékot. 3 iskolás gyerek van (egy tini) 2 sajátom, meg még 4 unkatesó, abból 2 sulis, 2 még baba...


Bár én már idén beharangoztam mindenkinek, hogy csóró karink lesz...:( sajna. Az se biztos, hogy a saját gyerekeimnek tudok ajándékot venni...

2008. dec. 2. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Díszítésre ha megvan a tavalyi asztaldísz,ajtódísz vagy karácsonyfadísz,szerintem tökéletes,kicsit fel lehet túrbózni házilag,és nem kell sokminden hozzá.De ha csak egy gyertyát teszel az asztalra,már az is lehet szép.

Iskoláskorúakkal az a baj,hogy ha nagyobbak megvannak a saját igényeik,ami érthető,esetleg tusfűrdő,testápolós megoldás,nem túl drága, de mégis adsz valamit.

Hát ha meg a család egyes tagjai nem értik meg az nem fair,mert tudom tök rossz érzés mikor megbesuéljük hogy NEM,és aztán mégis kapunk,és ott állunk hülyén hogy nem erről volt szó.Jobb ha megértik időben hogyha nincs rá pénz.De tudom mondani könnyű ha mégsem érti meg az illető,esetleg a párod nem tud vele beszélni időben?

2008. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok(és 1. is),szval a kaja:Most mivel hozzánk jönnek vendégek,és nekem van egy 4 hós lányom,így rövidre fogom,egyszerűeket csinálok,előző nap már elkezdem amit lehet,húsleves,töltött hús,aznap meg frissen rántott dolgok,gomba csirke, karaj(mindenből egy kevés),köret,és franciasali,sütit meg anyum süt .A többi nap meg lesz káposzta,kiadós,és hal,vcalószínűleg de azt kaptunk,így nem kell venni.Erre költünk a legtöbbet,kajára nálunk mindig is arra ment sok.Na meg hol vannak még az inni valók.

Sztem már most nézd meg mennyit fogsz majd tudni kajára költeni,és azserint próbálj tervezni,és ragaszkodj ahhoz,de a legjobb ha ilyenkor titeket is meghívnak legalább 1 nap ebédre.Ha hozzátok is mennek,akkor mindegy mit teszel az asztalra,csak együtt legyetek sztem.

2008. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!