Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná hogy...

Valaki elmagyarázná hogy miért kell manapság az autista szót mindenkire használni?

Figyelt kérdés
Már nagyon zavar hogy mostanában az a divat, hogy mindenki aki esetleg kicsit butácska, vagy csak hülyeséget kérdez/mond , esetleg komplett idiótaként viselkedik (mert ilyen is van) az mind autista a köznyelvben, főleg a fiatalabbak között. De az autizmus az egy betegség, nem vicc, és az autista emberek is tudnak nagyon okosak, szerethetőek, viccesek és nagyon különbözőek lenni. Ez rájuk nézve sértés, az emberre nézve aki pedig használja igazolás hogy olyan szavakat használ aminek a jelentésével nincs tisztában. Miért kell ezt csinálni?

2021. jan. 15. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Tényleg ennyire autista vagy, hogy nem érted?
2021. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

"főleg a fiatalabbak között"

Mert nem tudják, hogy igazából milyen egy autista ember. Szerintem azt sem, hogy egy betegség.

Meg kellene nézniük - talán - a Rain Man Esőember (1988) című filmet, de elképzelhető, hogy ezek után sem fogná fel némelyikük.

2021. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Pont azért, amiért a paraszt, a nyomorék, a szefós, a barom, az ökör kifejezéseket is használják. Eredetileg mást jelent, de van egy tulajdonsága, ami leír valami mást - tehát behelyettesíthető.

Most épp az autizmus kapott nagyobb figyelmet a médiában, gyakran hallja a fiatal, beveszi a szókincsébe.

Ha majd eljön egy szebb világ és gyakran fogják hallani, hogy a fideszes politikusok lopnak fűt-fát, akkor majd a "fideszes" lesz a tolvaj szinomímája.

2021. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

A "hülye" szó túl elcsépelt lett, elvesztette az élét. Ha ezeket mindenki használja és a mindennapos beszéd része, nem tudsz már vele igazán bántani. Ha valaki "hülyeségeket" beszél, fel sem veszed sértésként a szót, csak egy jelző.

Pedig ez alatt eredetileg az elmebetegeket, pszichiátriai osztályon kezelteket nevezték, és ehhez mérten ez elég durva jelző. Ebből nőtte ki magát az "idióta", és te is olyan hétköznapi jelzőként használod, mintha nem lenne olyan erős kifejezés. A másik a "hülyeség" volt, így akár vissza is lehetne forgatni a kérdést, hogy te sem vagy tisztában a jelentéssel, mégis használod.


Mindig kell egy durvább és sértőbb jelző, amivel oda lehet szúrni a másiknak. Az "autista" is ilyen, mert az egy megkülönböztető szó, és mentálisan nem egészséges embereket értesz alatta.

2021. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, az idiótát én is használtam, mert sajnos nem jutott eszembe jobb szó.
2021. jan. 15. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A fő ok ugyanaz, mint a "b*zizásnál": az oktatás hiánya és az általános gyűlöletkeltés, ami a mai világban megy. A kormány nem támogatja többek között a neurodivergens embereket és a velük kapcsolatos ismeretterjesztést sem, ezért a legtöbb embernek fogalma sincs, mi az az autizmus (pl. aki szerint autizmus = esőember, az is hatalmas tévedésben van). Biztosan azért, mert mint a melegség és transzneműség esetében is, azt hiszik, ha egy gyerek megtudja, mi az az autizmus valójában, attól autistává válik. Valamint az autizmussal kapcsolatban is jelen van egy általános félelemkeltés főleg a szülők között. Csak végig kell nézni itt a kérdéseket, mennyien rettegnek, hogy mi lesz, ha kiderül, hogy autista a gyerekük, és mekkora tragédiának tekintik és milyen szinten saját magukat állítják be áldozatként, ha ez ténylegesen megtörténik. Ahelyett, hogy megtanulnák, hogyan kell hatékonyan kommunikálni a neurodivergens emberekkel és megfelelő közeget teremteni a számára, gyógymódot keresnek egy olyan dologra, ami nem is betegség, hanem az ember személyiségének a része, és sokszor nagyon is hasznos tud lenni.
2021. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

#6 (ma 16:59): Azt én sem állítottam, hogy a autizmus = esőember, csak legalább valami halvány segédfogalmuk lehetne...

#2-es voltam.

2021. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!