Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Laktózérzékenyek igényelhetnek...

Laktózérzékenyek igényelhetnek hatósági igazolványt?

Figyelt kérdés

Szeretnék hatósági igazolványt igényelni, mivel laktózérzékeny vagyok. 18 elmúltam, így elvileg nem igényelhetem már. Legalábbis az egyik gluténérzékeny barátnőm szerint, mivel neki is van.

Igényelhetem még ezt az igazolványt?



2021. jan. 19. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2021. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Most vagy en vagyok betepve nagyon, vagy tenyleg full hulyeseget irtal
2021. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs, ha megbántalak mert nem áll szándékomban, de ha én is elmúltam 18 és daganatos betegségre nem kaptam hatóságit szerintem te sem fogsz.
2021. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kérdésem az, röviden és tömören, hogy laktózérzékenységre igényelhetek-e hatósági igazolványt úgy, hogy már a 18-at betöltöttem.
2021. jan. 19. 16:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, de ha pontosabb választ szeretnél :

- megkérdezed barátnőd ő honnan szerezte

- elmész a legközelebbi kormányablakhoz és rákérdezel.

2021. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Azaz nem, és gluténérzékenységre sem!

2021. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan bukkantál rá erre, de amit írnak benne hülyeség. Ugyanis a barátnőm is kapja a hatósági igazolványt
2021. jan. 19. 19:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Lisztérzékenységre, gyereknek, jár. [link]
2021. jan. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A Magyar Államkincstár utazási kedvezményre jogosító hatósági igazolványt annak a részére állít ki,

• aki, vagy aki után szülője magasabb összegű családi pótlékot kap, illetve

• aki fogyatékossági támogatásban részesül.

Tehát, előfeltétele van.


• Jogszabály állapítja meg, hogy kinek jár magasabb összegű családi pótlék: 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelet a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról.

A rendelet hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).


• Azt is jogszabály állapítja meg, hogy ki jogosult fogyatékossági támogatásra: 141/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet a súlyos fogyatékosság minősítésének és felülvizsgálatának, valamint a fogyatékossági támogatás folyósításának szabályairól.

A rendelet hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár),vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).


Mind a két rendelet a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény adott rendelkezésire hivatkozik; a törvény hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).


A jogszabályokban az ellátások igénylésének menete is ismertetve van (kezdeményezés, elbírálás stb.).

2021. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!