Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha van egy töltényhüvely, ami...

Ha van egy töltényhüvely, ami üres de a csappantyú éles benne ha véletlen elsül szétviszi az egész hüvelyt, vagy csak durran eggyet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 20. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem robban szét a hüvely, hiszen üres és a vége lyukas.

Háború után (gyerek voltam) sok éles géppuskatöltény maradt vissza a katonaság elvonulása után. A hegyét kierőszakoltuk, a puskaport kiöntöttük biztos helyre, majd meggyújtottuk. Pillanat alatt belobbant és elégett.

Egy fatönkbe belevágtuk a fejszét és a fokára rátettük az üres hüvelyt , majd egy másik fejszével rácsaptunk. Durrant egyet. Egyszer egyedül csináltam ugyanezt. A töltényt úgy helyeztem a fejsze fokára, hogy a csappantyúja felőlem volt. Rásóztam egy másik fejsze fokával és a csappantyú a két lábam között kirepült a hüvelyből. Szerencsém volt. Nem lehet tőle meghalni, de csontot érhetett volna... Azóta sem csináltam ilyet.

Egyik 10 éves barátom neve napján iskolába menet előtt, szórakozott egy robbanószerkezettel, ami felrobbant az ujjai között. Két ujját amputálták.

Tudnék még mesélni...! Inkább ne szórakozzatok ilyennel.

2021. jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Véletlenül ez nem sül el, csak hogyha ütés éri (mint az ütőszög is rácsap).
2021. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Egy idős barátomtól kaptam 20mm hüvelyről beszélünk amúgy!Több mint húsz évig volt egy régi videoton tv tetején a felesége portalanította rendszeresen gondolom meg rakták ide oda akkor lehet nálam meg megy a polcra emléknek!
2021. jan. 21. 05:16
 4/4 anonim ***** válasza:

A mérete alapján ez valamilyen légvédelmi fegyverbe való volt.

Ezeket is ismerem. Jó hogy üres a hüvelye, mert ennek a hegyében is van egy robbanószerkezet, ami akkor robban, amikor a kilőtt golyó elérte a repülőgép testét és az ütődés beindítja a robbanás, ami szétveti a repülőgép testét.

Egy ilyennek a szétszerelésekor majdnem kegyetlenül megjártunk, mert nem tudtuk, hogy a fejben is van robbanószerkezet. Szerencse, hogy nem érte ütődés a szétszedéskor. Ekkor láttuk, hogy a töltény hegyében is van egy csappantyú, ami mögött egy mákszemnyi golyócskának kellett lenni (amiről mi - ugyebár nem tudtunk semmit és leesett a földre). Mutattuk egy katonaviselt embernek és ő mondta el mindezt nekünk. Szerencsére életben maradtunk: a bátyám, egyik barátom és én.

2021. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!