Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az új grancia törvény szerint...

Az új grancia törvény szerint nem kötelezhetnek a doboz megtartására. Ez érvényes visszamenőleg is?

Figyelt kérdés

Tavaly telepítettek egy napelem rendszert és azt mondták, hogy a garancia feltétele hogy a dobozt megtartom mert abban kell visszaküldeni javításra.

Illetve azt olvastam egy solar blogon, hogy van olyan cég aki ha garancián belül cseréli az invertert, azt ingyen adja, de fizetni kell 20 Eurot a szállítási díjért, és + vizetni kell a beüzemelést. Ez lehetséges, szerintem nem kérhet pénzt, ha garanciális időn belül ment tönkre és nem a tulajdonos hibájából.



2021. jan. 24. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
A dobozt megtartani korábban sem kellett törvény szerint. Nem is életszerű.
2021. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem életszerű, de nekem ezt mondták és az új törvényben benne van, hogy a gyártó nem támaszthat ilyen követelményt, de korábban gondolom ez nem volt benne különben most miért tették volna bele?
2021. jan. 24. 16:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Korábban sem volt ilyen elvárás.
2021. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

de pont ezt írom, hogy volt aki ezt az elvárást támasztotta.

akik nálam telepítették az invertert azt mondták, hogy az adott inverter gyártó kéri a dobozt. Ezt olvastam az új törvénnyel kapcsolatban. Bár ez leírja, hogy az jogsértő volt, de ha a korábbi törvényben nem volt így leírva.


"A jótállásból eredő jogok érvényesítésénél nem írható elő feltételként, hogy a termék csomagolását is vissza kell adni. Érthető is, hiszen nem életszerű elvárás, hogy a fogyasztó évekig őrizgesse a termék dobozát, csomagolását"


"A csomagolásra vonatkozó előírás azért került rögzítésre, mert a gyakorlatban számos vállalkozás jogsértő módon követelte a fogyasztóktól a jótállási igény érvényesítéséhez a termék eredeti csomagolásának megőrzését"

2021. jan. 24. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Én feladom.

Átszakadt a lemez nálad.

2021. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Összesen magadnak érdemes őrizgetned, többnyire a jobb eladhatóság miatt, ami értelemszerűen nem jön nagyon elő egy napelem esetében. Ha akármelyik köti az ebet a karóhoz, hogy neki az eredeti doboz mindennél szükségesebb ahhoz, hogy átvegye a saját hulladékát, akkor elég megemlítened, hogy a fogyasztóvédelemnek nem valami nagy falat egy-egy ilyen ügy. Hangfelvétel jó ha pörög közben, óriási aranybányák ezek.
2021. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3: De, volt.

A forgalmazó kiköthette, hogy csak az eredeti csomagolásban hajlandó a garanciát érvényesíteni. A normálisabbja persze nem csinált ebből ügyet, elég volt, ha a számla megvan, de a munkahelyemen azért őriztünk egy halom dobozt, mert bizony voltak olyan szervizek, ahol kerek perec kijelentették, hogy vagy eredeti dibiz, vagy buktuk a garit.

2021. febr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi nekem is ezt mondták a kivitelezők az inverterre. A kérdés az, hogy ez megszűnik-e visszamenőleg, de mindenesetre nagyon jó, hogy bejött ez az új törvény mert ez tényleg nem életszerű.
2021. febr. 14. 08:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!