Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ragasztott folyóirat szétbontá...

Ragasztott folyóirat szétbontása hogyan lenne megoldható?

Figyelt kérdés

Adott egy régi (35 éves) folyóirat. Korából adódóan másik példány nehezen lenne beszerezhető, tehát nem nagyon tudok kísérletezni vele. Kb. 180 oldal, 6 mm vastag. Ragasztott, tehát nem kapcsokkal van összefűzve (az mennyivel egyszerűbb volna).

Ebből a folyóiratból lenne szükségem pár oldal beszkennelésére. A probléma ugye az, hogy a ragasztás miatt a gerinchez közeli részt nem lehet teljesen síkra kihajtani, így a szkennelt oldal nem lesz esztétikus.


Valahogy tehát a lapjaira kéne bontani az újságot.


Van bárkinek tapasztalata ilyesmiben?

Értelemszerűen nem okoz gondot, hogy utána már nem lesz folyóirat formája. Nem kell, hogy visszacsinálható legyen, azonban a kérdéses pár oldalt lehetőleg teljes egészében, minél épebben szeretném kinyerni.

Minden ötletnek örülök, köszönöm előre is.



2021. jan. 30. 15:55
A kérdező szavazást indított:
Kosztolányi Dezső - Notturno
(1906)
-
Világoskék az éj...
A röpke, zúgó fénybogár
a lámpalángra szálldogál,
a suttogó lombok felett
egy-egy arany csillag nevet.
- A fáknak árnya mély,
világoskék az éj.
4 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Az adott oldalakat - vagy az egészet - a ragasztás mentén vágd fel lapokra.

Akkor ugyan külön lapok vannak, de sem a szöveg nem veszik el, sem a folyóirat nem megy tönkre.

2021. jan. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha egy szikével megpróbálnám egyszerűen kivágni az adott oldalt, akkor - az előtte lévő lapok miatt - majd' egy centi bent maradna.

Nem tudom annyira széthajtani, amennyire szeretném. Német újság, jó minőségű... Nagyon stabilan egyben van.

2021. jan. 30. 16:12
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Akkor csak az megy, ha elkezded a fedölappal és végig kivágod az összes oldalt.
2021. jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A ragasztó típusa, a kötés erőssége sokféle lehet.

Van olyan kiadvány, ami magától szétesik.

Van, amiből óvatos húzással ki lehet emelni egy lapot.

És olyan is, amit csak szétvágni lehet.

2021. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A szavazásban lévő dolgoknak mi köze van a kérdésedhez?

Ha óvatosan nem tudod kiemelni, próbáld meg gőzöléssel.

2021. jan. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az egy ismert költőnk kevésbé ismert verse. Csak úgy. Hátha valaki örül egy kis kultúrának a nagy válaszolás-cunami közepén. Vers. Érted.

A gőzölésre én is gondoltam, de nem fog attól roncsolódni maga a papír? A lapok vékonyak, gondolom átnedvesednek, nem tudom, milyen következménnyel járna a hasznos tartalomra nézve.

2021. jan. 31. 09:29
 7/16 anonim ***** válasza:
Esetleg írd meg, melyik versröl van szó, lehet, hogy meg tudom neked keresni, akkor nem kell veszödni a folyóirattal.
2021. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Megírta a verset, ott van a szavazásban. A világon semmi értelme sincs annak.
2021. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha már itt tartunk: Nem lehet elérni azt a folyóiratot itt:

[link]

2021. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A vers és a folyóirat két egymástól teljesen független dolog.

Egy elektronikai folyóiratot szeretnék megbontani, és a kultúrakedvelők kedvéért tettem be ide plusz egy verset. Csak úgy.

Nyilván ha szövegről lenne szó, be tudnám pötyögni szövegszerkesztőbe legrosszabb esetben.

Grafikát, képet kéne kimentenem, aminél jó lenne, ha nem torzulna el a lapok hajlásától.

2021. jan. 31. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!