Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az autóelektronikai műszeré...

Mi az autóelektronikai műszerész és mi az autószerelő? >>

Figyelt kérdés

Pontos meghatározást kérnék, ha lehet.

Nem tudom melyiket válasszam, melyiknek tanuljak tovább.


Valaki azt mondja, hogy az autószerelő nem tudja megcsinálni, amit egy elektronikai-s


de


más viszont azt mondja, hogy már az autószerelők is taulják amit az elektronikások.


Tehát jobban járnék az autószerelővel?


Még annyit, hogy olyat is hallottam, hogy az autószerelő csak annyit ért az elektronikához, hogy a lámpát stb. meg tudja csinálni, de az autó computeréhez nem ért.


Légyszi magyarázzátok el!


2010. aug. 16. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Az autószerelő inkább a gépészethez ért.
2010. aug. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én autószerelőnek tanulok, de faszt se tanulunk elektronikából, csak annyit h a fő vezetékek(pl ami akkutól jön, generátortól) és h azokra mik vannak rákötve. De azt h valamit h kell kimérni vagy ilyesmi azt nem.

19/F

2010. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én autóelektronikai műszerésznek tanulok már második éve. Az autószerelő szakma az másabb ettől, ők inkább a mechanikai dolgok szerelésével foglalkoznak. De viszont mindkét szakmában valamilyen szinten belátást lehet nyerni a másikba. Én azt mondanám hogy autóelektrón többet tanítanak gépészeti ismereteket (gondolok itt arra ami az autószerelők főbb ismeretei) mint fordítva. Az autóelektronikai műszerészek inkább a motor diagnosztizálásával, indítómotorokkal, generátorokkal, hifivel, stb. extrákkal, elektronikai dolgokkal foglalkoznak, na meg klímaszerelés, feltöltés, de lehet még műszaki vizsga is.
2010. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!