Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen strategiat allitsak...

Milyen strategiat allitsak fel a tanulashoz?

Figyelt kérdés
Angol nyelven van az egesz tan anyag, az angolom az kb kozep szinten van, sok idegen szo van benne, amit majd leforditok persze hogy mindent megertsek, de fogalmam sincs hogyan kezdjek neki, olvasom ertem mirol van szo,de ha vissza kerdeznenek szerintem fogalmam se lenne h eddig mit is tanultam :( Egyebkent security tanfolyamra akarok levizsgazni. Koszi a valaszokat.

2021. febr. 8. 08:29
 1/1 anonim válasza:

Voltam én is hasonló helyzetben. A valóság, hogy nekem a párhuzamos tanulás segített. Vagyis: elolvastam az anyagot idegen nyelven és próbáltam megérteni. Majd mikor a saját szavaimmal el tudtam mondani a saját nyelvemen, akkor próbáltam megfogalmazni idegen nyelven is. Így a lényeget értettem és először valahogy kézzel lábbal is el tudtam volna mondani. Majd jöttek a szakszavak. Azokat próbáltam megtanulni és beépíteni. Majd próbáltam csiszolni, hogy helyesebben mondjam el vagy írjam le.


A lényeg, hogy te értsed először és utána próbáld megfogalmazni.


Ez persze csak addig van így, amíg egy nyelv nem megy jól. Ha már jó megy, akkor kezdesz azon a nyelven gondolkodni.

2021. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!