Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Itt Magyarországon legális a...

Itt Magyarországon legális a rendőröket videózni, amikor szolgálatban vannak?

Figyelt kérdés
Nem tervem videózgatni, de más országokban és bizonyos államokban látom, hogy legális a videózásuk és itt Magyarországon is az? Olvastam olyat, hogy beperelhetnek érte, de az 2016-os hír volt, azóta változhatott gondolom. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2021. febr. 9. 12:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Lehet a "legális" szó zavart össze. Nem magánvéleményt jelent.
2021. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%
Egy egyszerű polgár is tudja hogy a jogai miatt nem lehet mit magyarázzak ezen?
2021. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez hazugság. Nem tudja az egyszerű polgár. És még mindig csak egy magánvélemény. Bíróságon sem állja meg a helyét az gyakori kérdések anonim hozzászólása. Forrás nélkül az állítás magánvélemény.

A bizonyítást is megpróbáltad többször a másikra hárítani, ami egy újabb érvelési tévedés és magán vélemény.

2021. febr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Tényleg nem személyes véleményt kértem, hanem törvénnyel kapcsolatos választ. A törvény alól nem mentesít az, hogy a te személyes véleményed szerint nem tettél "rosszat", akkor is nyelsz, ha nem akarsz. Nem fogják elnézni.

Egyébként NEM én voltam az, aki videózta őket, nem is láttam azt a videót. Csak egyszerűen érdekelt, de köszi az értelmes válaszokat mindenkinek és nem veszekedős posztot terveztem ide!

2021. febr. 9. 23:20
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez is hivatalos infó, annak ellenére hogy nincs kimásolva szóról szóra. Mert ha én most leírom neked a büntetőjoggal kapcsolatban tanultakat, nem biztos hogy mindenki megérti azokat a kifejezéseket.

Akárhogy nézed, a válasz NEM. Akkor is ha nem a törvényből van idézve, hanem le van egyszerűsítve.

Értem hogy ha nem hivatalosan van leírva nem tudod kinek hihetsz, de ez így van ahogy írjuk, ne aggódj. De ha akarod csatolok neked egy linket hogy megnyugodjál

2021. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha a törvényt hajlandó lenne előkeríteni az önjelölt jogász, rájönne, mennyire téved.

Példákat is tudok mutatni, amik a rendőrség teljes tudtával vannak féléve és közzé téve azonosítóval, rendszámmal együtt.

Ezek azt mutatják, hogy nem illegális.

Ez a videó kicsit több, mint negyed éve a legnézettebb magyar video TeCsőn: [link]

Semmilyen illegális dolog nincs sem a rögzítésben, sem a közzétételben.


Továbbá különbség van intézkedő és nem intézkedő rendőr között is.

Ugye?


Ha megtaláltam volna, linkeltem volna a törvényt, de mivel nem találom, nem írok olyat, hogy nem legális.


A gyakori kérdések oldal továbbra sem jelent hivatkozási alapot.

2021. febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!