Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki találta ki a csúnya szavaka...

Ki találta ki a csúnya szavakat? Miért csúnya szavak a csúnya szavak? Ezt nehezen tudom jobban megfogalmazni de remélem átjön amire gondolok. Szóval nem mondhatom azt pl. hogy fasz? Ez miért csúnya? Csak egy szinonímája a pénisz szónak. Nem így van?

Figyelt kérdés
Ha valkinek átjött hogy mire is gondolok ezalatt, az kérem magyarázza ezt el nekem.
2021. febr. 10. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Mert egyszer valaki kitalálta, hogy ez csúnya, és azóta csúnya szóként van nyilvántartva. Ugyanolyan, mint a néger. Az miért csúnya? Mert valaki kitalálta, hogy csúnya, és azóta nem szabad mondani.
2021. febr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Azért mert mindegyik vmi intimitást jelent és az emberek az intim dolgokról nem beszélnek. Én csak erre tudok gondolni
2021. febr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Mert a sokszáz éves nyelvi kultúra kialakítja ezeket a kategóriákat. Alapjában véve a f*sz, a p*na, a s*gg, a cs*cs, stb, mind izgalmas és vonzó testrészeket jelölnek, de azoknak egy vulgáris szinonímáját jelentik.
2021. febr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Emlékszem, amikor a biológia tankönyvben megláttam a húgycső kifejezést, elkezdtem röhögni, mert azt hittem, az is csúnya szó (mint a hugyozás). Irodalom órán pedig a csecsszopó szónál kezdett az egész osztály kacagni, mert az is vulgárisnak tűnt egy tankönyvben leírva. :)
2021. febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Úgy lettek ezek csúnya szavak, hogy egyrészt igen: intim testrészt jelölnek, és ha azt megnevezed a puritán 1860as években, akkor ÚRISTEN hogy beszélhetsz erről, milyen dolog ez, másrészt azért csúnya szavak, mert pejoratív értelemben olyanra mondod, aki nem az. Például:

Qva csak egy szakma, foglalkozás, testet árul, ezt dolgozza, ez nem túl előkelő munka. Valakit leqvázol, aki nem is az, akkor azt megsérted, ugyan úgy, mintha lekőműveseznéd, csak azt nem szokás használni, tehát a lqvázni nem szép dolog, csúnya, trágár :D És így lettek ezek a szavak. Ha valakire nem azt mondanád, hogy fsz, aki nem is fsz, hanem azt hogy tál, mint ahogy nem is tál, akkor a tál lenne a csúnya szó, mert pejoratív értelemben használod, és ha elterjed, akkor kitiltják a beszédünkből kb...

2021. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Utolso ez hulyeseg . A f@sz akkor is csunya szo ha a peniszre mondjuk:) nem mondod orvosnal hogy faj a F@szom
2021. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért ezen ne vesszetek már össze, az iskoláját neki. Elég lesz. Köszönom.
2021. márc. 2. 09:27
 8/8 QvanyadatMDRTR válasza:
72%

6-os: azért nincs igazad, mert minden szót az ember alkot és minden szó önmagában semleges. Ha a tál szót használnád a pénisz helyett, az lenne a csúnya. Hiszen eltér az orvosi megnevezéstől. De ennyi erővel minden szó csúnya ami eltér az orvosi vagy bármilyen szakmai megnevezéstől és konyhanyelven van, kedves 6os? :) Ráadásul a f. szó etimológiáját ha megvizsgálod, kiderül, hogy alapvetően nem ronda szóból ered.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ke..


Segítek, tessék :) ezután minősítgesd amit mondok.

2021. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!