Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiejteni helyesen...

Hogyan kell kiejteni helyesen ezeket: Youtube, Google, MySpace, Avril Lavigne?

Figyelt kérdés

Már annyi félét hallottam, de egyszerűen nem tudom, hogy most akkor melyik a helyes...:DDD

Előre is köszi!

lesz még több is ha eszembe jut...xD


2010. aug. 16. 22:38
1 2
 11/11 Béluska2016 válasza:

A hogyan kell kiejteni az jó kérdés? De helyesen? Melyik angolul? Angol angol, amerikai andol, ír angol, skótangol, francia angol, spanyol angol, asztrál angol, tán valamelyik afrikai angol, de lehetne kínai angol, japán angol, indonéz angol fülöpszigeteki angol? Én vagy süket vagyok, vagy hülye, lehet mindkettő! De a büdös életbe nem halottam még soha két egyformán kiejtett szót! Oszt! Magyarul, hogy mondod azt aszt-nak? Pöstiesen, Szögödien? Seprű vagy söprű? Köll, vagy kell? Mert régen is más volt, tájszólás is van. Ha kishazánkban van 3-4 tájszólás a nagyvilágon hány angol gyarmat volt? Hány angol tájszólás van? Nem beszélve a beépült idegen szavakról. Még egy angol anyanyelvű ember, vagy angolt tanító ember nem tudta megmondani, hogy a New York city hogy lehet az ugyan az az "y" "j" ami "i" és az a "c" "sz" ami car-ban "K"!!!??? Egyetlen magyarázat hogy minden szót meg kell tanulni, rajta tanulj meg tízezernél több szót helyesen kiejteni. Egyáltalán minek az írás? Úgysem azt mondja ami le van írva, hanem amit hallott a nagyapjától!

Arra is kíváncsi lennék mi az a kettős és hármas hangzó!!!???

Logikai és nyelvtani, hangtani képtelenség! a "mássalhangzó" azt jelenti, hogy mással hanggal együtt vagy kénytelen kimondani, elé vagy mögé kell tenni valamit. A "magánhangzó" azt jelenti, hogy önmagában tisztán kiejthető hang. Nos az angol nyelvkönyvek, tartalmaznak rengeteg kettős, hármas hangzót! Könyörgöm!!!!! a vagy e???? mi az "ea"??? "e a" ezt nem lehet egybe mondani csak külön-külön! Ha, viszont mégis megpróbálnák együtt mondani, úgy ahogy egymás mellé is írják őket, akkor ugye nem lehet "magánhangzó" a neve, hiszen a másikkal együtt mondod, tehát "mássalhangzó"!!!!!!

Az "ea" vagy 1db kimondhatatlan "mássalhangzó", vagy "e a" 2db "magánhangzó"!!! (matematikailag) Ugye????? Ezt bonyolítja a hármashangzó esete, ahol már két "magánhangzó"-hoz tesznek egy "mássalhangzót" is sőt belekombinálva még egy "magánhangzót" ami ott sincs a kiejtésben!? "our" sour, hour, ami lehet ower, flower, power is! Mi magyarok söpörjük már le ezeket az idióták és terjesszük a szép és kimondható Magyar nyelvet! Nem egy híres és nagy Angol, művész, költő, irodalmár, nyelvész (aki tud/ott) Magyarul, szó szerint bevallotta, hogy a magyar szebb, jobb, érthetőbb és értelmesebb nyelv mint az angol. Egyébkét ezerszer tanulnék meg indonézül, mint egyszer angolul. Amúgy 250 millióan beszélik anyanyelvként otthon, és még pár 10 millióan szerte a világban. Érdeklődve várom a véleményeket, magyarázatokat és főleg segítséget, hogy hogyan tanuljak meg angolul? Köszönöm!

2016. júl. 7. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!