Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lehet bizonyos helyekre...

Vinkó Márton kérdése:

Miért lehet bizonyos helyekre úgy regisztrálni, hogy meg kell adni a Kreditkártyát? Megbízhatóak egyáltalán az olyan oldalak?

Figyelt kérdés
Nekem még csak nincs is Kreditkártyám.

2021. febr. 19. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen oldalakrol beszelsz, mert en meg nem talalkoztam eggyel sem, de ha van is ilyen, akkor 1. nem megbizhato, ha a regisztracio creditkartyahoz kotott 2. talan az eletkori problemakat akarjak kizarni ezzel., mert debit kartyaja lehet egy 14 evesnek is, credit kartyahoz kicsit idosebbnek kell lenni, de legalabb nagykorunak.
2021. febr. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:

Leginkább felnőtt tartalmú oldalaknál van ilyen, de előfordul máshol is. 100 ilyen oldalból legalább 99 vissza akar élni a bankkártya adataiddal, tehát nem, egyáltalán megbízhatóak az ilyen jellegű oldalak. Nyilván nagy nevű oldalakon, ahol ténylegesen fizetni is akarsz, ott természetesen meg lehet adni a bankkártya adataidat – bár ott is célszerű valamilyen virtuális kártyát használni –, de egy random ismeretlen oldalon ne!


(Amúgy van, mikor tényleg nem élnek vissza vele. A bankkártyára ráterhelve 100 Ft-ot, majd visszavonva a tranzakciót meg tud az oldal győződni róla, hogy ez egy valódi, létező bankkártya. Ezzel ki lehet küszöbölni a többszörös regisztrációt, de erre meg ma inkább a telefonszámot szokták használni. Illetve amíg csak 18 éven felülieknek lehetett bankkártyájuk, ezzel lehetett ellenőrizni, hogy az illető valóban elmúlt-e 18. De mára ugye ez sem igaz, 14 éves kortól, vagy még hamarabb már simán lehet bankkártyád.)

2021. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én már idén 20 éves leszek.
2021. febr. 19. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:

#2

" Illetve amíg csak 18 éven felülieknek lehetett bankkártyájuk, ezzel lehetett ellenőrizni, hogy az illető valóban elmúlt-e 18. De mára ugye ez sem igaz, 14 éves kortól, vagy még hamarabb már simán lehet bankkártyád.)"


KREDIT kartyarol beszelt a kerdezo. Es kreditkartyad nem lehet, csak, ha nagykoru vagy es allando (legalabb 3 honapos) munkahelyed van.

Ne keverd ossze a KREDIT es DEBIT kartyakat.

2021. febr. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2*Sü ***** válasza:

#4 > KREDIT kartyarol beszelt a kerdezo.


Igen, a kérdező kreditkártyáról beszél, illetve az angol nyelvű oldalakon is legtöbbször a „credit card” kifejezést használják. Történetileg úgy alakult, hogy az USA-ban elsőnek az offline csekket leváltó „online” hitelkártyák terjedtek el. A hétköznapi szóhasználatban a „credit card” mindenféle bankkártyát jelent, betéti (debit) kártyát is, és az ilyen oldalak is mindenféle olyan kártyát elfogadnak, ami alkalmas online fizetésre. Nem én keverem össze a kredit és a debit kártyát, hanem a hétköznapi szóhasználat általában.


> Es kreditkartyad nem lehet, csak, ha nagykoru vagy es allando (legalabb 3 honapos) munkahelyed van.


Ugye bankkártya is hivatalosan csak 14 felettinek lehet jelenleg. De nem hivatalosan… El tudom képzelni egy kisvárosban, hogy apuka regisztrál a 11 éves fiának mondjuk egy Revolut kártyát, megdumálja Joli nénivel a közértben, hogy Pistike innentől bankkártyával fog fizetni, aztán hajrá. Apuka örül, mert látja, mire és mikor költi a gyerek a pénzt, esetleg Pistike is örül, mert kicsivel körülményesebb elvenni tőle a zsebpénzét. De jure lehet, hogy Pistikének nem lehetne bankkártyája, de facto viszont van…

2021. febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!