Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg el kell végezni az...

Tényleg el kell végezni az egyetemet ahhoz, hogy elismert festő legyek?

Figyelt kérdés
Régóta festek és sok olyan ember munkáját láttam, akik egyetemet végeztek. Nagyon jók, de majdnem ugyanolyan az összes. Mintha az egyetemen arra mennének, hogy ne legyen saját egyéniséged. Ezért nem szeretnék egyetemre menni, de ha tényleg csak ezzel lehetek elismert... A festő okjről esetleg vannak tapasztalatok? Úgy hallottam, ott kevésbé megy az uniformizálás. Normális válaszokat kérek és nem szeretném az egyetemet végzett festőket sem bántani ezzel.

2021. febr. 24. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent szamodra az elismert festo? A mai vilagban ritka az ilyen. Megelni meg lehetetlen ebbol.
2021. febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha egy festmény szép akkor a kutyát sem érdekli az alkotó végzettsége.
2021. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Minimum a kisképzőt, de valami papír kell. Hiába szép bármi, a mai világban mindenkit a papír érdekel, ha az van, húzhatsz két vonalat is, azt is elismerik.
2021. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene bármiféle papír?

A festőművészet nem egy állás, munkakör. Sok naiv festőnek még elemi iskolája sem volt, mégis ismertek lettek.

Ahhiz, hogy befutott festő legyél legfőképpen szerencse, kapcsolatok, és harmadsorban tehetség kell.

Ha csak jó festő akarsz lenni, akkor a tehetség az egyetlen dolog, ami lényeges.

2021. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Teljesen jól látod,ha csak a színészeket nézzük,hogy megtanulnak sírni,hát kb ugyanúgy sírnak,az nem olyan. De nekem volt saját példám is,amikor xy-ra készültem,es másfél év után nem tudtam azt megcsinálni,amit előtte.(Nem volt véleményem mert a sok okosság jutott csak eszembe.) Nem mondom,hogy rossz az egyetem ilyen téren,de azért nem szabad az embernek elengednie önmagát.


Egyébként szerintem sem szükséges,valami nagyot kell villantani. Művészetin nem kötelező a papír általában,mert nem az számít!

2021. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelentkezz egyetemre. Ha esetleg nem vesznek fel, válthatsz pályát, mint ahogy az a fura bajszos osztrák tette.
2021. febr. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kacor se végezte el, mégis országos elismerésű bajnok. Príma-díjas művészlélek-kortárs alkotó szipó-érdemrendes ember.
2021. márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!