Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért szeretik az emberek...

Miért szeretik az emberek ennyire a mangát?Mi a jó benne?Miben különbözik, és hasonlít az animéhez? (Mármint pl. Aot manga és anime) Mangák általában szomorúabbak szerintem...(Nem olvastam még mangát, de nem is tervezek szerintem

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A manga ugyanaz, mint az anime, csak fekete-fehér, és olvasni kell, nem pedig nézni.


Nem, nem "szomorúbb" a manga. Ha a manga szomorú, az anime is az, mert a manga alapján készül el a történet. Ha az anime nem szomorú, akkor a manga sem volt az.


A mangák annyiban jobbak, hogy mivel sokszor abban van az eredeti sztori, sok mindent megtalálsz benne, amit az animéből az időhiány miatt kihagytak.

2021. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-el egyetértek. Annyit még hozzá tennék, hogy a részletessége nem csak a történetben vagy a karakterekben bújik meg, hanem a grafikában is. Sok egykaptafa van illetve több studiónak is megvan a maga kis stílusa meg a maga kis gondolatai, így gyakran eltérnek egymástól grafikában. AoT tök jó példa erre is.


Meg igazából egy manga rövidebb idő is és mobilisabb is.

2021. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert:

- A manga hamarább jön ki, mint az anime. (Pl a The Promised Neverland már rég be van fejezve a mangában, az animénél meg csak most kínlódják ki a 2. évadot)

- Csak a lényeg van benne. (Pl a Naruto anime tele van fillerekkel. Van egy csomó melléküldetés s hasonló, amelyek a sztorihoz sokat nem adnak)

- A manga olvasásával gyorsabban lehet haladni, mint az anime nézésével.

- Az is előfordul, hogy az animét elcseszik. (Pl az említett TPN 1. évada követi a mangát, a 2. évad viszont nem. A történéseknek nincs súlyuk, fontos dolgokat hegytak ki, túl gyors a tempója, stb.)

2021. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A manga egy képregény, ami alapján elkészítenek egy animét. Én pl. nem is ismerek olyan animét, amit nem mangából készítettek volna. Az anime igazából a manga animálása, mint pl. a Harry Potter filmek. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a Trónok harca könyv szomorúbb mint a sorozat.


Én személy szerint nem olvasok túl sok mangák, viszont az tény, hogy gyorsabban lehet velük haladni, ugyanis nincsenek benne fillerek, ahogyan ezt már előttem írták is, valamint sok animének a teljes lezárása csak mangában jelent meg. Néhány dolog pedig érthetőbb lesz akkor, ha elolvasod a mangát is, ugyanis semmi sincs kihagyva belőle.

2021. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én anno rengeteg animét néztem. De aztán kíváncsi voltam a One Piece mangájára, mert elértem az utolsó részt. Aztán vissza se tudtam térni az animére, mert minőségben annyira elmaradt számomra a mangához képest. Tele volt fillerrel.

Engem pl. valahogy jobban magával ragadnak jelenetek egy mangában. Pl. One piece - harcos jelenet manga vs animéban ugyanaz. Sokkal szebben, bonyolultabban meg van rajzolva, ki van jobban dolgozva, ütősebb. Az anime le van egyszerűsítve, és igen, eltűnik sokszor az, ami az eredeti rajzot különlegessé teszi. Az eredeti mangakák, rajzolók egyéni stílusa eltűnik.

Lényeges infók is kimaradnak. Elrejtett utalások stb.

Nagyobb a választék mangákból. Csak egy kis részéből csinálnak animét. Angolul olvasok már, és nemcsak mangát, manhwát és webtoont is.

Őszintén, én meg tudok lenni a túlzottan kényes japán női hangok nélkül is, de ez egyéni probléma. Az egyetlen anime amit nézek most az az AOT. (mondjuk annak nem olvastam még a mangáját. De tuti jobb, csak van más bőven, amit követek.)

2021. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 4-eshez, hogy vannak Original animék amiket nem valami ( manga, light novel, web manga, novel stb.) alapján animálnak. Olyan is van ami később kap mangát. Pl: Akudama Drive.


A kérdéshez, én eddig olvastam de nagyon ritkán, jó ha fél évente 1x de tegnap elkezdtem az egyik kedvenc animém mangáját így most sűrűn fogok olvasni. A mangákban vannak olyan részek amiket az anime kihagy,ezt már észrevettem pedig csak 7 fejezetet olvastam eddig.

A többit meg leírták mások.

2021. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!