Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy utcában az oszlopokon a...

Egy utcában az oszlopokon a légvezetékekben mekkora áram halad?

Figyelt kérdés

Ugyan úgy 230volt? Teljesítménye mennyi, ami kivehető egy szakaszból a transzformátor állomástól mérve?

A transzformátorhoz pedig milyen teljesítmény vagy feszültség megy?

Faluban vagyok jelenleg, és azért kérdem, mert itt ugye látszanak ezek a dolgok, az utcák végénél transzformátor van, ami nem tudom, pontosan mit csinál. Csak búgnak :D


Tudom sok kérdés, csak ezekre mindig akartam tudni a választ.



2021. márc. 14. 14:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
3. 2021.03.14. 16:33 "A PEN vezetéken pedig fizikai törvényszerűség, hogy soha nem folyik nagyobb áram, mint a fázisok közül a legleterheltebben." Erre kérek hivatkozást. Mert ez így nem igaz (ma már, hála a LED-es világításnak, a kapcsoló üzemű tápoknak stb.). Nem egy helyen lehet mérni nagyobb null áramot mint a fázisáram. Nézz utána még 1x.
2021. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

9-es akkor köszönöm szépen! Nagyon érhetően mondasz el dolgokat. Remélem tanár vagy valahol :D


A fent leírt mosoda csúcsfogyasztása viszont nem 70kw hanem fent kiszámolva néha 300kw is lehet!

Tehát ez nem is lehetne egy kis utcában, mert egyszerűen olyan sok a pillanatnyi fogyasztás, hogy az utcában ezek szerint lentebb nem is lenne áram :D


Amúgy ipari parkban helyezkedik el, gondolom direkt ezért, mert gondolom itt nagyobb teljesítményű hálózat van kiépítve az áramszolgáltató oldaláról is.


Amúgy az ipari áram mi okból ennyire drága? Mármint ipari áramból a H tarifa annyi, amennyiből a lakossági fogyasztó nappali A1-es áramot vételez!

Ez miért van? Ha egyszerűen van egy nagyobb elektromos igényem, akkor még nekem kell megvenni a transzformátort, és saját költségen kell üzemeltetnem... Akkor milyen jogon kell még többet fizetni? Ha az áramszolgáltató cserébe semmit nem ad?

2021. márc. 14. 20:24
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


Már nem tanítok (szerencsére).


Az utolsó gondolatodhoz:


Mert a lakossági tarifa "kedvezményes" (kb. mint a világon bárhol). Ez egy energia politikai kérdés.


"Ez miért van? Ha egyszerűen van egy nagyobb elektromos igényem, akkor még nekem kell megvenni a transzformátort, és saját költségen kell üzemeltetnem... Akkor milyen jogon kell még többet fizetni? Ha az áramszolgáltató cserébe semmit nem ad?"


Van olyan opció is, hogy nem veszed meg a trafót, és ő üzemeltet de akkor még drágább. Meg ha elég nagy fogyasztó akkor lehet "játszani" az áram árral, elégsok lehetőség van rá.

2021. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!