Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért pont kékkel kell írni...

Miért pont kékkel kell írni pl. az iskolában?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem valaki így találta ki és azóta igy van
2021. márc. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Öregek a tanárok, jobban eltudják választani a kéket a fekete nyomtatott szövegektől

Gondolom én

2021. márc. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mustafa33 válasza:

'Az első tinták feketék voltak, az egyiptomiak koromból, vízből és gumiarabicumból (gyantaféle) készítették. Európában gubicsból készült a gubicstinata (gubics a tölgyfák leveleinek gubicslégy által történt golyó alakú elváltozása) ez tanin tartalma miatt fekete volt, megfelelt a lúdtollal való írásra, de az acéltollat vegyileg kikezdte a vitriol tartalma, ezért a 19. század végétől áttértek más tinták használatára. A középamerikai hematoxylum fából nyerték a feketéslila árnyalatú szinezéket. Indigóval is szinezték. Ekkor vált általánossá a kék tinta.'


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszet..

2021. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell, amúgy. Mindig mindehol úgy írják (tesztek, versenyek, érettségi), hogy fekete vagy kék tollal. A piros a következő gyakori szín, de azt ugye a javítással való elkülöníthetés érdekében nem használhatod.


Ha egy tanár csakis kék tintát fogad el, az az ő hóbortja.

2021. márc. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A középiskolákban sok helyen csak kékkel engednek. Szerintem is csak a megkülönböztethetőség miatt. Vagy lehet, hogy régen még nem mindenkinek volt ilyen-olyan színű tolla és hogy mindenkinek egységes legyen, ezért maradt fent a kék toll.
2021. márc. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!