Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cnc marógépen mi a G43 kód...

Cnc marógépen mi a G43 kód szerepe?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 14 éve dolgozom forgácsoló szakmában hagyományos és cnc esztergán. Az alap szakmám fémforgácsoló, cnc papírom sajnos nincs. Úgy döntöttem jó lenne egy kicsit tovább fejlesztenem magam, ezért elkezdtem foglalkozni a cnc marással. Van viszont egy kód aminek nem nagyon értem a lényegét. Ez a G43 lenne. Indiai videókat találtam róla youtubon, de nah, hát abból vegyen ki valaki valamit..... El tudná valaki magyarázni?

2021. márc. 20. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerszámhossz korrekció.

Hasonló, mint a nullpont eltolás, de ez csak arra az egy adott szerszámra vonatkozik.

2021. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Simítási ráhagyást meg lehet valahogy adni? Gondolom ez is vezérlő függő, de még ez is egy sötét rész nálam és még csak most kezdek bele a cnc marós alapokba.
2021. márc. 20. 18:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, vezérlő függő.

De, ha már van szakmai alapod esztergálásnál (bár nem tudom milyen vezérlőn dolgozol), és most egy kicsit a marásba is bele kóstolnál, érdemesebb lenne egy kezelőbarát vezérlővel kezdeni. Ahol az alapokat meg tudod tanulni, hiszen egy új vezérlőnek a használatát (ha már megy a marás) 2-3 hét alatt meg lehet tanulni.

Erre nagyon alkalmas a HEIDENHAIN vezérlő, mivel rendkívül kezelőbarát, nagyon sok segítséget ad, és nem kell G kódokat megjegyezni.

A HEIDENHAIN iTNC 530 szimulátorát (ez a legjobb), és a hozzá tartozó kezelésit, teljesen hivatalosan le tudod tölteni a HEIDENHAIN honlapjáról.

Ezenkívül, Bordács Ferenc yt videóit is ajánlom, nagyon sokat lehet belőle tanulni.

Én nála tanultam a CAD-CAM programozást (mármint hogy személyesen, Ő volt az oktató a tanfolyamon), és nagyon jól el tud magyarázni mindent.

2021. márc. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jelenleg Heidenhain, ctx500 esztergán dolgozom, de voltam már annál régebbi Sinumerik T820 és Fanuc OT vezérlős esztergán is. A gond az, hogy amin most tudnék valósan tanulni és gyakorolni az egy öreg Deckel marógép Dialog 112 vezérlővel. iTNC530 tippet köszönöm. Rá fogok keresni.
2021. márc. 20. 20:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs mit.

Meg, nézegesd a Feri videóit is.

2021. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
G43 utasításra veszi figyelembe a szerszám sugarat.
2021. ápr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6/6 kérlek fejtsd ki bővebben.


Tudomásom szerint az a G41-G42, de javítson ki valaki ha tévedek.

2021. ápr. 18. 00:18
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 vagyok.G41-G42 a marás iránya,balra,vagy jobbra legyen a maró pálya: rádolgozzon, vagy ellenirányú legyen a marás.
2021. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerszámsugarat a szerszámtárból a szerszám adatokból nyeri ki az a gép amit programozni szeretnék. Azon a gépen programokba nincs G43 használva.


Így nem nagyon értem még sajnos miért is kell.

2021. ápr. 18. 12:28
 10/11 anonim válasza:
A G43 az egy szerszámsugár kompenzációs kód. A G41 és a G42-t egyszerre tartalmazza. A lényeg az hogy automatikusan dönti el hogy G 41 vagy G 42-ként menjen. Tökéletes arra, hogy megnehezítsed a saját dolgodat. Soha nem használtam mert óriás hülyeségnek és bizonytalannak tartom.
2021. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!