Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A keresztényeknek lehet...

A keresztényeknek lehet olvasni mangát, vagy animét nézni?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok és nagyon szeretem az animét meg a mangákat de nem tudom hogy szabad e egyáltalán nekem ezt nézni meg olvasni.

2021. ápr. 3. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Ez bűn! A POKOLBAN FOGSZ ÉGNI!!4
2021. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Te atya úristen, a vallás nem szól bele abba, hogy mit olvashatsz és mit nem. A 21. században élünk.
2021. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam néha animét nézni, japán mangát még nem olvastam, ellenben koreai webtoonokat szoktam. Egyáltalán nem bűn. Mégis mitől lenne az? Olyan, mint a filmek, csak rajzolva van.

Semmi gond ezzel. Hívő katolikus vagyok.

2021. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Lehet nézni de csak jókat!
2021. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én református vagyok, Istenhívő, és mellette kimondottan nagy animefan, elég sokat láttam már, s mangát is olvastam, egyáltalán nem bűn. Olyan, mintha nem lenne szabad filmet nézz,.azt is nézel gondolom.
2021. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami biztos hogy ne keresd a Bibliában. Amúgy valszeg lehet mert ha ezt nem akkor semmi hasonlót nem szabadna
2021. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Maga az olvasás a bűn!!! Onnantól hogy olvasol mindegy mi az...
2021. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lehetne? Én kajak nem vágom a kérdést, református vagyok, szoktam animét nézni.
2021. ápr. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak a Tízparancsolatot nézd, és a krisztusi felebaráti szeretetet, a többit mind lehet.

Ne szabályozd magad tul ezeken kívűl.

2021. ápr. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem attól függ. Én egész életemben nagy animefan voltam, egy-két éve inkább mangákat bújok már, közben pedig katolikus vallástanári szakon vagyok. Nekem az a véleményem, hogy meg kell válogatni, hogy kersztényként mi számít minőséginek. Pl. a Ghibli-féle animékkel semmi gond, és a populárisabb animék nagy részével szintén semmi gond, inkább a hentai, yaoi, juri, shounen-ai, shoujo-ai problémásabbak. És nemcsak az a gond ezekkel, hogy megmutatják a szerelem testi aspektusát (ezzel így szimplán nem lenne gond), még csak nem is az, hogy meleg-kapcsolatot reprezántálnak (az egyház most is az elfogadást hirdeti), hanem inkább az, hogy milyen szerelem-koncepciót közvetít, illetve van-e a történet és értelmezés szempontjából funkciója a testiség megmutatásának, vagy csak azért mutat ennyit, hogy többen nézzék.

Összességében szerintem keresztényként te is meg tudod válogatni akár leírás vagy trailer alapján is, hogy mi az, ami neked belefér, mint a filmeknél. A legtöbb anime-leírásánál a műfajok is fel vannak tüntetve, illetve a műfajok leírásai is. Érdemes ezeket megnézni, pl. ANimeAddictson rengeteg anime leírása megvan műfajok szerint címkézve, műfaj szerint is rá tudsz keresni.

2021. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!