Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet egy bojlernek baja, ha...

Lehet egy bojlernek baja, ha nem zárom el vagy kapcsolom ki?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 22:56
 1/10 A kérdező kommentje:

Mármint ha nem tettem null helyzetbe.

Teljesen kezdő vagyok a témában.

2021. ápr. 8. 23:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bojlert nem szokas kapcsolgatni ... automatikusan kapcsolgatja ki-be magat, ahogy hul a viz a tartalyban.
2021. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De van rajta egy gomb,amin van ez a null helyzet állapot írva.

Ha az óramutató járásával ellentétes irányban tekerem akkor erre a null helyzetre áll be. Ha viszont óramutató járásával megegyezően akkor tudom szabályozni a hőfokot.

És nem tudom akkor nem kell beállítani erre a null helyzetre?

2021. ápr. 8. 23:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor úgy gondolom ez egy hőszabályozó gomb. És ezt ha nem tetszem null helyzetbe, vagy hogy is mondjam nem kapcsolom ki, akkor lehet-e gond?
2021. ápr. 8. 23:47
 5/10 A kérdező kommentje:
*teszem
2021. ápr. 8. 23:47
 6/10 anonim ***** válasza:

"És nem tudom akkor nem kell beállítani erre a null helyzetre?"

Mikor? Normál működés közben? Nyilván akkor nem kell, mert nem fog fűteni, nem lesz melegvíz. Vagy hosszabb távra elhagyod a lakást? Akkor letekerheted, de ha nincs semmi olyan fogyasztó aminek feltétlen kell áram, akkor egyszerűbb lenyomni a kismegszakítókat.

2021. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem normál működés közben. Hanem amikor már nincs szükségem a bojlerre, mármint a melegvízre,ha elmegyek valahová. Tehát az áramfogyasztás miatt érdemes letekerni?
2021. ápr. 9. 00:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint a lakás fűtés. Ha hosszabb időről van szó, akkor igen. 1-2 napnál még alig éri meg.
2021. ápr. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Így már teljesen értem.

Akkor azért érdemes letekerni,ha hosszabb távra megy el az ember, hogy ne fogyassza az áramot.

2021. ápr. 9. 09:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha elutazol 2-3 napra, akkor kikapcsolhatod.

De ha csak elmész dolgozni, este meg haza érsz, nincs értelme. Nem spórolsz vele semmit. Nálam nappal szinte alig kapcsol be, mivel senki sem használja, de így haza érve van meleg vizem. Ha hétvégére elutazok, akkor viszont kikapcsolom.

2021. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!