Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki tud érdekességeket a...

Ki tud érdekességeket a Titanic-ról?

Figyelt kérdés

Tegnap néztem meg a filmet és engem borzasztóan megindított. Nagyon érdekel a téma, és szeretnék minél több érdekes történetet, tényt megtudni a katasztrófáról. És nem azt mondom, hogy nem érdekel a film, mert szerintem az egyik legjobb amit valaha láttam, de engem most az IGAZ történet érdekel. Természetesen, ha valaki tud a filmmel kapcsolatos érdekességet is akkor kérlek ne tartsátok magatokban, mert ez is érdekel, de az igaz történetet szeretném előtérbe helyezni.


A válaszokat előre is köszönöm! <3 <3 <3



2021. ápr. 18. 08:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A Titanic utolsó túlélője Millvina Dean 97 éves korában, 2009-ben halt meg. A nő a katasztrófakor mindössze 2 hónapos volt.


A jéghegy észrevétele és az ütközés közt 37 másodperc telt el.


A hajótestre 1985-ben, 3850 méteres mélységben találtak rá.

2021. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen a kérdésre: sokan azt hiszik, hogy az volt a legnagyobb hajókatasztrófa, holott csak a legismertebb, főleg a nagy hírverés és a rajta utazó sok gazdag és híres ember miatt. A legnagyobb ez volt:


[link]

2021. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A mai napig is nagyon sok minden az óceán mélyén van a hajóból ,amik már olyan porladt állapotban vannak,hogyha megmozdítanák, azonnal szétesne.

Kár hogy most láttad még csak amúgy...a Titanic kiállításon nagyon sok érdekesség van. Bár lehet még jönnek :)

2021. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég hallottam a Kossuth adón az "Elindultam szép hazámból" műsorban (magyarokat mutat be a nagyvilágban), hogy a Titanik utasait mentő Karpatia hajónak az orvosa magyar ember volt, mégpedig Dr. Lengyel (talán Árpád, vagy Zoltán) volt, aki szinte erején túl teljesített az utasok orvosi ellátásában. Az átélt trauma után soha nem szállt hajóra.
2021. ápr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1-es érdekesek amiket írtál, a harmadikat tudtam, de a másik kettő megdöbbentett engem.

2-es elolvastam és valóban nagyobb volt a katasztrófa, de vitathatatlan, hogy a Titanic a leghíresebb hajó amit valaha építettek.

3-as hát igen, kár, hogy csak most tudtam megnézni a filmet és most, hogy láttam már sajnálom, hogy nem szántam rá előbb időt.

4-es már hallottam arról, hogy Dr. Lengyel Árpád látta el a megmenekült utasokat, de azt még nem, hogy ezután soha többet nem szállt hajóra.


A válaszokat nagyon, nagyon köszönöm!!! <3 <3 <3

2021. ápr. 18. 20:44
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
a hajót azért süllyesztették el hogy elkendözzék 2 nagy vagyonu bankár halálát .a khazár maffia tette mert ellene voltak egy europai háborunak. rá 2 évre kitört az 1 vh
2021. ápr. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
6: Ha fogyatékos vagy legalább ne reklámozd.
2021. ápr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyar doki, Dr. Lengyel Árpád vizsgálta meg a túlélőket, utána hazaköltözött Amerikából Budapestre és többet nem szállt hajóra.
2021. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%
oké kedves 7es n fogyatakos vagyok. milyen különös hogy a sarajevoi merénylet idején ami a te olvasatodban meg sem történt . a világ összes országában már készen álltak a háborura a repülögépek és tankok mustárgáz stb ami bizony 1910 elött nem is létezett a repülögép kivételével . ez nem 7 osztályos tananyag hanem utánna kell járni barátom . egyébként most is hasonlo dolog zajlik a világban keleti szomszédunk fogja kirobbantani a 3.nagy világégést az usa álltal becsempészett atommal ..amit amugy a kilencvenes években az öbölháboruban is megtettek . 2008ban is kevés szerencsén mullott a nukleáris holokaust .a titanic katasztrofája egy jól megirt romantikus tündérmese gyerekeknek .
2021. ápr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első mentőcsónakokba csak vonakodva szálltak be az utasok, mert még nem gondolták, hogy a hajó tényleg el fog süllyedni, a fedélzet is nagyjából vízszintes helyzetbe volt még ekkor, nem érezték, hogy süllyed a hajó orra felé. Ezekbe az első csónakokba sokszor férfiakat is beengedtek, ha nem volt több nő a közelben, aki be szeretett volna szállni. Így is sokszor csak félig tele eresztették le őket. 20 csónak volt a hajón, ezek közül 14 65, 4 47 és 2 40 személy befogadására volt képes. Az első 5-6 leengedett mentőcsónakba kizárólag első-osztályú utasok szálltak be (plusz a hajószemélyzet tagja).


A hajón 12 kutya is volt, ebből 3 élte túl a katasztrófát.


A hajó negyedik kéményét csak esztétikai okokból építették, hogy nagyobbnak, szebbnek tűnjön a hajó. Sosem szállt fel füst belőle, csak szellőzésként funkcionált.


Valójában sosem készült fotó a Titanic belsejében. Az ilyen fotók mind az Olympicon készültek, ami a Titanic testvérhajója volt. Ugyanígy videofelvétel sem készült soha a Titanicról, az Olympic első útjáról viszont igen, így sokszor azokat a videofelvételeket használják fel a Titanicról szóló dokumentumfilmekben.


Az Olympic első útja annak idején nagyobb szenzációnak számított, mint a Titanic első útja.


Az első osztályon utazott az Allison család, 5-en voltak, apa, anya, két gyerekük (egy kislány és egy csecsemő), és a nevelőnő. Amikor a hajó süllyedt, a nevelőnőjük a kisbabájukkal elkeverődött a tömegben, ők ketten hamar helyet kaptak az egyik mentőcsónakban. A szülők a kislányukkal együtt viszont sajnos nem élték túl a katasztrófát, valószínűleg azért, mert nem voltak benne biztosak, hogy a dada a babával elmentek-e már az egyik mentőcsónakkal, vagy pedig még a hajón van. Így végig őket keresték egészen addig, amíg rá nem eszméltek, hogy nincs több mentőcsónak.


Mrs Dorothy Gibson, első osztályon utazó színésznő, édasanyjával utazott, ők a legelső (7-es számú) mentőcsónakkal hagyták el a hajót 2 másik férfi társaságában, akikkel az utazás alatt összebarátkoztak, és sokat kártyáztak együtt. Mr Lightoller, a Titanic második tisztje Mrs Gibson kezébe nyomott egy üveg Brandyt még a fedélzeten azért, hogy egy esetleges vízből kimentett utast ezzel fel tudjanak majd melegíteni. Amikor Mrs Gibson kezében a Brandys üveggel beszállt a 7-es csónakba, egy nő a csónakból egy alkoholizmusra utaló, gúnyos megjegyzést tett rá.

2021. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!