Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "nem sírni",...

Hogyan lehet "nem sírni", amikor jön rád felé (pláne férfiként), amikor nyilvános helyen vagy?

Figyelt kérdés
Férfiként azért valljuk be, elég kellemetlen helyzeteket tud okozni a szimpla meghatódás vagy idegesség miatti sírás, pláne nyilvános helyen. Viszont a sírás nem feltétlenül irányítható, pedig rohadtul nem szeretek sírni, sőt időnként idegesítőnek tartom. Hála Istennek, már nagyon ritkán sírok( hála Istennek), de régen azért gyakrabban rám jött, sokszor nyilvános helyen is, egyszerű dolgoktól, pedig rohadtul nem szerettem volna. Otthon pedig sokszor egyszerűen nyugodtam kisírtam volna magamat, de hála Istennek, anyámtól nem tudtam. Mert ő egyből jött azzal, hogy mi baj, ha meg nem válaszoltam, sokszor kezdte a saját hisztijét, hogy nem mondom el a problémámat, kibe fogok így megbízni, hogy legyek erős, mert így el fognak nyomni/taposni, ő persze mai napig könnyen meghatódik minden szarságon (hja, saját szobám nem volt, ahol nyugodtan kisírhattam volna magamat). De a lényeg, ha esetleg valamikor olyan helyzetbe kerülnék, hogy nyilvános helyen rám jönne a sírás( bár már nagyon rég nem fordult elő), hogyan tarthatnám vissza. Nyugtató tablettával vagy valami ilyesmi?
2021. ápr. 27. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Na ne szórakozz.

Tönkre akarod tenni magad?

Egyenjogúság van, férfi is meghatódhat.

Persze ne állj neki zokogni... de senki nem szólhat egy szót sem rád, ha kiderül, hogy neked is vannak érzelmeid.

Ha anyád kérdez ilyenkor, nyugodtan mondd el neki 3 szóval, hogy mi a helyzet, és ha továbbra sem hagy, kérd meg, hogy adjon 5 percet.

2021. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Szüleimtől tanultam, hogy a sírást sosem kell szégyellni.

Ha örömkönnyek, akkor hadd lássák mások is a boldogságodat, ha pedig a bánat könnyei akkor azért, hogy megvigasztalhassanak.

Volt egy idős bácsi, akinek tanácsot adtam, szóbelileg segítettem neki. Búcsúzáskor elérzékenyült és a végén elsírta magát. Elnézésemet kérte és mondta, hogy idős korára egyre gyakrabban elérzékenyül, de nem tudja, miért.

Akkor, fiatalabb fejjel nem is értettem, hogy ezért az apróságért miért érzékenyült el. Most már értem, mert hasonló korban vagyok: ha jótettről hallok - elérzékenyülök, de ez van akkor is, ha rossz hírt hallok, de egyéb megható esetekben is ez van.

Szóval: ne szégyelld a könnyeket, hiszen jogod van hozzá, hogy eleresszed őket. Megkönnyebbülsz.

Ffi/79.

2021. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezzel a "ne szégyelld a könnyeidet" tanáccsal mondjuk nem tudok teljesen egyetérteni. Ha mondjuk baráti társaságban vagy, vagy épp az osztálytársaid körében, nyilvános helyen vagy épp munkahelyen és valami miatt rád jön, akkor azért elég szar lenne. Főleg ha tegyük fel, nem először, hanem jó párszor rád jönne valami miatt.
2021. ápr. 27. 18:18
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mert a hülye sztereotípiák rabja vagy, mint egy nő.

Értelmes ember tud gondolkodni.

2021. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

A sírás egy szelep, ami a stressz ellen véd. Ha te, visszafojtod ezt, s vele az érzelmeidet, az baromira nem tesz jót neked, de más férfinak sem.

Egész egyszerűen a szívet teszi tönkre. Az sokkal nagyobb gond, ha valaki nem tud sírni, s így fogja vissza az érzelmeit, mert az egészsége mehet rá.

Értsük már meg, hogy a sírás élettani folyamat!

Ez akkor is így van, ha hibás társadalmi elvárás, és hiedelem, hogy a férfiember (és a fiúk) NEM sírnak.

EZ a legnagyobb hülyeség, elhibázott, sőt káros elvárás a férfiúi nem felé.

2021. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es: Csak úgy megjegyezném, nem a sztereotípia miatt merült fel a kérdés, hanem onnan, hogy régen tényleg megtapasztaltam jó párszor a saját bőrömön, hogy rám jött a sírás nyilvános helyen, nem mindig jó okkal, emiatt tényleg szégyelltem magam utána, rohadtul nem akartam sírni. A szar emlékek pedig megmaradtak. Anyám meg mondta jó párszor, hogy "légy erős", meg, hogy "ne roppanj össze mindenen" de hát nem tehettem róla, egyszerűen rám jött, nem tudtam ellene mit tenni.
2021. ápr. 27. 19:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy mintha hallottam volna, hogy sírás ellen, ha nagyon muszály visszatartani, harapd meg vagy csípd meg magad, így az agy egyszerűen a fájdalomra fog reagálni, nem a feltörekvő érzelemkitörésre.
2021. ápr. 27. 19:45
 8/11 A kérdező kommentje:
Erről mi a véleményetek?
2021. ápr. 27. 19:45
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

"emiatt tényleg szégyelltem magam utána"

Ez csak a rossz nevelés eredménye!


Nézd meg ezt: [link]

Nem szükséges 𝐌𝐈𝐍𝐃𝐄𝐍𝐁𝐄𝐍 a nevelésedet vagy az ösztöneidet követned.

Ha értelmesen elgondolod, hogyan kellene viselkedned, az lehet hasznosabb is.

2021. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mások is és nemcsak én kérdezzük, hogy miért akarod a könnyeidet visszatartani, a sírás miatt miért szégyelled magad? A sírás miért nem férfias dolog? a sírás EMBERI DOLOG! Ismétlem: ne szégyelld a könnyeidet, akkor se, ha örömkönnyek, de akkor se, ha a bánat könnyei!

Minden jót kívánok!

2021. ápr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!