Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nekem is szükséges oltási...

Nekem is szükséges oltási igazolvány?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és valahol azt mondják, hogy 18 év alatt igazolvány nélkül is mehetsz majd moziba színházba stb... Valahol azt mondják, hogy csak beoltott szülővel, valahol meg, hogy csak saját oltási igazolvánnyal.

Akkor most kell, vagy nem?



2021. máj. 3. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Színházba, moziba (és pl. állatkertbe, vadasparkba, könyvtárba, múzeumba; étterembe, sportrendezvényre) csak védettségi igazolvánnyal rendelkezők mehetnek; illetve velük mehetnek a felügyeletükre bízott 18 éven aluliak is.

Edzőterembe, uszodába, fitneszterembe, jégpályára csak védettségi igazolvánnyal rendelkezők mehetnek, valamint a versenyszerűen sportoló 18 év alattiak. (Ide az ilyen 18 éven aluliak saját jogon mehetnek; a védettségi igazolvánnyal rendelkezők nem vihetik magukkal a felügyeletükre bízott 18 éven aluliakat.)

Jelenleg csak 18 éven felüliek rendelkeznek védettségi igazolvánnyal.

Ez a lehetőség a 4 millió beoltott után lépett életbe; jelenleg ez van érvényben.

2021. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!