Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csütörtökön kapunk oltást és...

Csütörtökön kapunk oltást és eléggé félek, mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés
7. osztályos vagyok és csütörtökön kapunk 2 oltást. Ebben a tanévben már kaptunk kettő oltást de ezt most egyszerre fogják adni az elmaradás miatt(előbb kellett volna meg kapnunk csak ugye online oktatás volt). Nem fogok kibírni kettőt szerintetek mit csináljak?

2021. máj. 10. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Téged nem kötelezhetnek rá, csakis szülői jóváhagyással adhatják, tehát beszéld meg a szüleiddel, hogy nem kéred.
2021. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj!
2021. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát kötelezhetnek rá mert az egyik alapból a kötelező védőoltások közé tartozik. A másikat a HPV-t nem volt muszáj, viszont év elején úgy döntöttünk, mivel az osztályból mindenki kérte 1-2 ember kivételével, hogy én is kapjam meg. Nagyon félek a holnaptól, mert az a baj, hogy nem is attól félek, hogy fájni fog, hanem ilyenkor túl izgulok és képes vagyok elárulni. Egyébként 1 oltással önmagában nem lenne bajom de azért így eléggé félek.
2021. máj. 12. 16:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb. 3 másodperccel lesz hosszabb, mintha egy oltást kapnál, a szúrás pedig nem fáj. Próbáld ezt realizálni, hátha az csökkenti a félelmed. :)
2021. máj. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Már túl vagyok rajta és igazából amikor ott voltam, már egyáltalán nem izgultam. Igaz kicsit kellemetlen volt hogy 2-t kaptunk mert jobban féltem. Viszont egyáltalán nem fájt. A szúrást mindjettőnél éreztem. A hepatitis alig fájt mondhatni semennyire. A HPV sokkal jobban, mert az szúrt és egyszerre feszített. De ez is kibírható volt, és szerencsére ezt adták először. Mellesleg nagyon kedvesek voltak az orvosok, és beszéltettek amitől sokkal jobban megnyugodtam. Úgyhogy egyáltalán nem volt vészes, inkább csak féltem, de ez az elején látszódott is mert mondta h ne féljek. A másodikat már végigröhögtem barátnőmmel. Mégegyszer köszi mindekinek.
2021. máj. 13. 16:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 4 napja kaptam meg a hepatitist, és semmi az egész. Ha valakiben még feljönne a kérdés, hogy fáj-e, segítek. Kicsit kellemetlen mikor beadják, de csak 3 másodpercig kell kibírni!:)

Én alapvetően irtózom a tűktől, de mindig meg tudom magam nyugtatni ezekkel a tényekkel:


1. Ha a betegséget kapnám el, sokkal nagyobb fájdalmaim lennének mint egy kis szúrás!

2. Csak pár másodperc erejéig kell kibírnom!

3. Sosem feszülhetek be, mert akkor jó eséllyel izomba megy, és akkor viszont napokig fogom emlegetni!

4. Mások sokkal nagyob fájdalmakkal küzdenek, ez legyen a legnagyobb problémám...

5. Ami nem öl meg csak erősít! (Lelkileg, tehát ha lebénulok egy baleset miatt nyilván nem leszek fizikailag erősebb, bár kitudja...)


Ezek járjanak mindig a fejedben, és nem lesz semmi baj! Szinte meg sem érzed az oltást! :)

2021. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!