Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpres rendelés felakadt a...

Aliexpres rendelés felakadt a vámon, és van lehetőség visszaküldetni akkor nem kell fizetnem érte?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet a postától, hogy visszatartanak egy csomagot, az azonosítószám alapján rákerestem a postán a csomagkövetőben, ahol szerepel az áru értéke és a leírása ami szerint meghaladja a 22 eurót (valami 29 dollárt írnak). ÉS a leírása is más mint a termék (nemtudom ez még lehet fordítási hiba is akár).


Miközben az a termék amit rendeltem az értéke 20,92 euró volt, nem értem miért írtak nagyobb összeget ( mindig jóval kevesebbet szoktak mint a valós), ha az igazat írják akkorsem esik bele a 22euró fölötti határba.


Elektronikus úton van lehetőségem rendezni az ügyet, de valami 9 eurót számolna fel a posta a kezelésre,

Be tudom bizonyítani, a vámnak hogy mennyit fizettem, és akkor elállnak az áfa fizetéstől, de a deklaráció kezelési költségét meg kifizetteti a posta.


van opció, hogy magam rendezem , de akkor értesitenem kell a postát, hogy elrendeztem az ügyet, dokumentécióval és aztán küldik ki,

valamint van opció, hogy visszaküldhetem a terméket a feladónak.


Ha visszaküldetem akkor nem számolnak fel semmi költséget?

Továbbá, az eladó visszatérítené a vételárat?

Vagy csak egy részét?


Mindenestre megírtam az eladó boltnak is az ügyet, és, hogy mennyire csalódtam bennük.



2021. máj. 17. 20:03
 1/3 anonim válasza:

Szia! Nagy segítséget nem tudom nyújtani sajnos, én is így jártam 1x mert a szállítást is beleszámolták a majmok.


Esetleg leírnád mi lett a vége?

2021. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Végülis elektronikusan a posta oldalán rámentem arra a lehetőségre, hogy "megbízom őket az intézkedéssel", feltöltöttem 2 pdf képet, magáról a rendelésről, termék- tipus-leírás-darabszám egységár, végösszeg stb. látszik minden (gyakorlatilag egy képernyőképet csináltam). Valamint a banki tranzakcióról kértek egy ugyanilyen igazolást. Majd jött egy automatikus e-mail, hogy megkapták a szükséges dokumentumokat tőlem, ha kiegészitésre szorul valami, felveszik velem a kapcsolatot, és majd tájékoztatnak a vámeljárás befejezéséről , és már egy hete ülnek rajta, de még nem jött semmi válasz..
2021. máj. 24. 20:41
 3/3 anonim válasza:
Okés köszi :)
2021. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!