Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Május 22-én beadott szja...

Május 22-én beadott szja bevallást elfogadja még a NAV?

Figyelt kérdés
A tervezet nem volt jó mert nem volt benne a 2 gyermek után járó kedvezmény, így könyvelőhöz fordultam. Május 17 ig húzta, az elkészítést, melyről 19-én tájékoztatot. Meg szerettem volna nézni ügyfélkapun másnap azaz 20-án a bevallási határidő utolsó napján, de a rendszer gondolom túlterhelt volt, és nem sikerült belépnem. Ma sikerült belépnem, és valóban el volt készítve, csak épp nem volt beadva. Rákattintottam a beadásra, de aggódom, hogy mi lesz most, hogy határidőn túl van. A nav által készített tervezetnél pedig már azt írja, hogy lezárt.

#Szha
2021. máj. 23. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A tervezet adóbevallássá vált. Amennyiben a családi adóalap kedvezmény a bevallási tervezetet nem tartalmazza, úgy önrevíziót kell benyújtani, amiben a könyvelő segít. Ha becsengetnél hozzám, én is segítenék. 😄 A visszajáró levont szja-t, így később kapod meg. Az önrevízió beadáshoz számított 30 nap a kiutalási határidő. Az ÁNYK-n letöltött 2053 bevallás legutolsó betétlapja lesz fontos.
2021. máj. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A beadás meg az Szja 1 % nyilatkozat lezártság miatt sikertelen lett? Mit írt ki a program a beküldéskor? 1-es válaszoló vagyok.
2021. máj. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Semmit nem írt, beadva és annyi. Aztán rákattintok a bevallásaimra és ott meg is jelenik "beaditt" felirattal. A nav által készített tervezet pedig május 17-ei dátummal "lezárult". Ebev-en megnéztem, ott elvileg rendben van, nem a nav által készített, hanem a könyvelő által készített van "elintézve". Az adóegyenlegen is látszik a visszaigényelhető összeg. Szóval úgytűnik, hogy rendben van, csak nem értettem hogy eszja-n miért írta hogy nincs beadva a bevallás, és megijedtem. Teljesen még most sem vagyok miatta nyugodt, mert őszintén szólva semennyire nem értek hozzá. De szerencsére a másodfokú egyenleteket megtanították a suliban.
2021. máj. 24. 22:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!