Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Más is érzi/gondolja így?...

Más is érzi/gondolja így? (élet értelme)

Figyelt kérdés

Nem találom az élet értelmét. Örökös mókuskerék, nincsen kiszállás. Egész életünket végigdolgozzuk, hogy fenntartsuk magunkat. Ha sikeresek vagyunk, a pluszpénzt élvezetekre költjük. Versengünk, hogy ki a jobb, kinek van több stb. Már az iskolában elkezdődik a nevelés, hogy jó fogyasztók legyünk. Termeljünk, majd fogyasszunk, hogy a gazdaság menjen. Ha valaki magasra tör, ugyanúgy él, csak mindenből a luxuscikket veszi. Irigykedhet rá a pórnép. Elhiteti a társadalom, hogy annyit érsz, amennyi anyagi javad van. Ezért jól megélnek belőled. Mi értelme van ennek?

Undorító a világ, pénzért és hatalomért bármire hajlandóak egyesek.


Belefáradtam az egészbe. Nézem ugyanazokat a műsorokat, gürizek, hogy megéljek, aztán van 1-2 nyaralás. Aztán minden előről. Hallgatom a többieket, hogy büszkélkednek, hogy éppen mit vettek, hol jártak, mennyi pénzt keresnek. Ennyi az élet? Voltam fenn, voltam lenn, semmi értelmét sem láttam az életnek. Nem boldogít a pénz. Nem boldogít a bulizás, sem a jólét. Unatkozom. Le kell élnem ebben a rendszerben még vagy 40 évet, de semmi kedvem hozzá...


2021. jún. 7. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Van családod? Gyerekek?
2021. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!