Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudnék venni?

Hol tudnék venni?

Figyelt kérdés

Hol tudnék Debrecenben olyan helyet, ahol úgy tudnék venni pár mm-es (szál anyagot) laposvasat, hogy azt pontosan mm-re szabva levágják nekem? Lehetőleg jó sarkosat. Esetleg olyat aminek szálra van húzva a felülete. Szép, szögletes, szabályos, és könnyű vele dolgozni?


Lehet kissé túlbonyolítottam a dolgot, de remélem azért érthető. Ha bárkinek van ötlete az nagy segítség lenne, és örömmel várom.



2021. jún. 11. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Venni, sehol.

Ez nem a polcról levehető kategória.

Méretek alapján tudod megrendelni egy lemez megmunkálással foglalkozó cégnél.

2021. jún. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Eleve a laposvas nem arról híres, hogy túl pontos lenne. Ha nagyon pontos méret kell akkor azt megfelelő műhely lemezből kivágja pl. lézerrel. Ha meg magad akarsz vele dolgozni akkor veszel megfeelő laposvasat, elvágod megfogsz egy reszelőt és szépen méretre reszeled. Egy kis gyakorlással nagyon pontoisan és szépne lehet méretre reszelni a laposvasat.
2021. jún. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És kb. bármelyik vastelapen kapsz laposvasat.
2021. jún. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Igen, tudom, hogy ez nem ilyen a polcról levehető kategória. De ha nem helyben, hanem megrendelésre tudnák elkészíteni nekem úgy is megfelel. Ha lézerrel kell kivágni az sem probléma, teljesen megérthető. Viszont azt nem tudom, h a lemez pontosan mit is takar, de nekem ez vasból kellene, mert így kell a tanulmányaimhoz.


Ha más nem, akkor tényleg marad az itthoni megoldás. De tényleg nem hiszem el, hogy nincs ilyen hely, ahol ez megoldható lenne.


Szóval ha esetleg valakinek van még ötlete, az jöhet nyugodtan, örömmel várom!

2021. jún. 13. 11:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz? Mert így eléggé nehéz segíteni.
2021. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Milyen hőmérsékleten legyen a vasad egészen pontos?
2021. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok! Köszi a lepontozást! Azért kérdeztem, mert olyan pontosságot szeretne a kérdező, hogy felmerült bennem a hőtágulás. Esetleg ennek is szerepe lehet a nagy precízkedésében.
2021. jún. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szobahőmérsékleten? Igazából csak egy házi feladat. Kb. 4-5 mm vastagságú vasat kellene megmunkálni, ami aztán persze úgy sem lenne használva...

Elég kis darab anyagról lenne szó, de azt még kéne fúrni is, meg letörést csinálni, meg bele 1 U alakú mélyedést. Szóval nem nagyon szeretnék vele itthon sz0pni, ha megoldható valahol úgymond megrendelésre is.


Úgyhogy még mindig áll a kérdés, de úgy érzem erre már nem fogok választ kapni.

2021. jún. 14. 23:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt házifeladatként? És mégis mivel gondolta a tanár, hogy kivitelezd?
2021. jún. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát alapvető/megfelelő eszközökkel... Reszelő, fűrész, fúró. Nyilván kell még 1 satu, meg nem árt ha van az embernek még rajztű, derekszog, tolomero, stb. De igazából szerintem ennyiből meg lehet csinálni.


De ha megoldható máshogy, akk nem b@szakodnék vele.


Se lézerem, se CNC esztergagépem sincs.. ':/


(a kis felxxel (sarokcsiszoló-val) meg szégyen, nem szégyen sajnos még nem bánok ennyire ügyesen)


Úgyhogy úgy gondoltam valaki aki okosabb nálam segíthetne.

2021. jún. 16. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!