Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy dicsőség az...

Miért olyan nagy dicsőség az amikor egy vadász lelő egy állatott?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam azt a hatalmas kamut hogy a vadászok nem élvezetből csinálják ezt de akkor miért pózolnak és fotózzák magukat vigyorogva és nagyon büszkén a halott állattal?

Eleve mire olyan nagyon büszkék?



2021. jún. 15. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon ki nem állhatom a vadászokat.De főleg az álszent duma miatt.Azzal jönnek,hogy ritkítani kell az állományt,ezt is valakinek meg kell csinálnia.Mintha ez valami feladat lenne nekik.De én még nem hallottam olyat,hogy egy vadász elsírta volna magát ölés közben,hogy annyira sajnálja az állatot,de nincs más választása.Könnyű messziről lelőni valamit ami nem is tud róla,hogy vadásznak rá. Aki vadászni akar az menjen neki késsel egy medvének.Ott meg lehet mutatni,hogy ki mit tud.
2021. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennél én is többre értékelem pl. a madár fotózást. Ott is ugyanúgy be kell cserkészni, ismerni kell az állat szokásait, helyeit, várni, megközelíteni, stb. A vadászoknak inkább paintball puskát adnék.


Mondjuk néha tényleg ritkítani kell, pl. túlszaporodó vaddisznók, nyulak, rókák, stb. Csak akkor ne hívják "sportnak".

2021. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. Említetted a nyulakat és rókákat például. Azok eltudják végezni egymás között az állomány gyérítését. Ehhez nem kell vadász. De a többi is megoldotta már régebben is.
2021. jún. 15. 15:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azok eltudják végezni egymás között az állomány gyérítését"

Nem feltétlenül. Akár ki is szoríthatnak más fajokat egy területről, vagy a bő emberi termény dézsmálásával aránytalanul is túlszaporodhatnak.

2021. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4.

Ez is igaz.

2021. jún. 15. 16:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Remélem még érdekel a válaszom.


Bármit is mondtok, a HIVATÁSOS vadásznak tényleg feladata a vadállomány felügyelete, ellenőrzése és az ún. selejt egyedeket terítékre hozni. Ezek az egyedek lehetnek, rendellenes aganccsal, vagy szarvval rendelkező állatok, esetleg valamilyen fertőzött vad. Mindezek mellett a vadkár elhárítás is az ő feladatuk. A NEM hivatásos vadászokat, akik hobbiból járnak vadat lőni, (ők lövik a kapitásis példányokat) én is elítélem.

2021. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet,de hivatásos vadásznak is az megy szerintem aki valamilyen szinten élvezi,hogy lelőhet állatokat.Én például nem lennék képes bántani semmilyen selejt állatot sem.
2021. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, ez egyáltalán nem így van. A hivatásos vadász az esetek nagy részében nem is lő. Csak megfigyeli az állományt. Illetve ha lő, akkor is komoly szabályok alapján.
2021. júl. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

6. és 8.

Lőni lő. Az hogy mennyit az nem volt is most kérdés.

Itt most az a lényeg inkább hogy amikor lelő egy állatot akkor ahoz hogyan viszonyulnak.

De mégpontosabban az amikor úgy viszonyúlnak hozzá mint ahogyan az a kérdésben le van írva.

2021. júl. 29. 14:12
 10/12 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=KgQ2BPbmR-Y

https://www.youtube.com/watch?v=EFYEbO59T4I


Így viszonyolunk a lelőtt vadhoz. Emellett még a tiszteletadás egy formája nálunk a töret. Ezt a sebre helyezzük. Illetve utolsó falatot is rakunk a vad szájába. Persze vannak olyan vadászok, akik nem érdemesek erre sajnos, de ilyenek minden szakmában vannak.

2021. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!