Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb egyetem Magyarországon?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi lennék mások véleményère :-)
2021. jún. 20. 00:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Miben? Összességében nincs sok értelme összehasonlítani, maximum tudományáganként.


Orvostudomány: Semmelweis

Mérnöktudományok: BME

Gazdaságtudományok: Corvinus

Közgazdaságtudomány: Corvinus

Államtudomány: NKE

Jogtudomány: ELTE

Bölcsészettudományok: ELTE


Meg nyilván van néhány terület, amit csak egy-egy egyetemen oktatnak. Ezekből nyilván az az egy oktató egyetem a legjobb.

2021. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
orvosi: Semmelweis
2021. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ment a zöld. Köszönöm a válaszokat
2021. jún. 20. 21:24
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehetne egy BME-t összehasonlítani pl. az állatorvosival?
2021. jún. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
#4 sehogy, de a maga kategóriáján belül össze lehet hasonlítani az egyetemeket - kivéve pl.: az állatorvosit, mert abból csak egy egyetem van itthon.
2021. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

Szak függő, de összeségében szerintem a BME.


Nagy hírnév, még nem privatizált egyetem és amikor bent vagyok sokszor érzem úgy, hogy én vagyok a legbutább a teremben és nem értem hogy vagyok még mindig itt, úgy hogy amúgy egész jó az átlagom és átlagon felülin teljesítek.

2021. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

#6

Az a BME, ahol dinamikusan fejlődő tudományokat tanítanak 30 éves könyvekből?

2021. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
BME lélekmegnyomorításban elsőosztályú és mindezt pont azért, mert meg kell felelni a vélt presztízsének. Gyakran az egyetemeken dolgozóknak, akik életükbe nem tették ki a lábukat az egyetemről, fogalmuk sincs, hogy ma milyennek kell lennie egy jó mérnöknek. Hát nem élő lexikonnak, ezt megsúgom.
2021. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

8# Akkor hazudnak az oktatóim, amikor elmondják hogy milyen menő cégekkel vannak pont összeműküdésben és milyen menő technológiákon dolgoznak nekik?


Meg sok vendégelőadó van, akik konrkétan főállásban elég jó cégenél dolgoznak magasabb szinten. Pl.: Ericsson

2021. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9

A cégek azért adnak munkát az egyetemeknek, hogy foglalkozzanak valós problémákkal, hidd el, a komoly dolgokat az arra specializálódott cégekkel fejlesztetik/csináltatják meg, tehát az egyetemekkel való kooperáció egyszerű befektetés a cégek részéről, hogy ne csak lexikonok jöjjenek ki, mivel ők lesznek a leendő munkavállalóik. Nem komoly dolgok azok, bármit is mondanak, mivel sokkal nagyobb tőkével, tapasztalattal, szaktudással meg tudná csinálni egy arra specializálódott cég.

2021. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!