Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a fanfiction?

Mi az a fanfiction?

Figyelt kérdés
már sokszor hallottam róla, de nem tudom hogy mi az.

2021. jún. 23. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Mikor van egy könyv vagy film vagy valami, s valaki hozáír még valami folytatást/előzmenyt/kiegészítést a saját fantáziája szerint.

Vagy át is írhatja az eredetit. Pl hogy mi lett volna ha Harry Potter a Mardekárba kerül.

2021. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszike :)
2021. jún. 23. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

nehéz lett volna rákeresni mi?

de tudod mit, még be is másolom neked, hogy még kattintatnod se kelljen


[link]


Fanfiction


Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez

A fanfiction vagy fan fiction szó (ejtsd: ['fænfikʃn]) a magyar nyelvben is meghonosodott angol kifejezés. Szó szerint „rajongói irodalom”-nak lehetne fordítani. Használatos rá a ’fanfic’ rövidítés is. A fanfiction valamely rendkívül nagy népszerűségnek örvendő műalkotás rajongók általi „továbbírását” jelenti. Ezekben a művekben hol magát a történetet folytatják, hol csupán az eredeti történet szereplőit mozgatják, az eredeti cselekménytől adott esetben homlokegyenest eltérő történetvezetéssel.


A fanfictionök jellemzője, hogy többnyire nem papíron publikálják őket, hanem az interneten e célra létesített oldalain gyűjtik össze őket. Ez egyben azt is jelenti, hogy fanfictiont kivétel nélkül mindenki írhat, s ennek egyenes következménye az így született művek nagy mértékű műfaji és tartalmi heterogenitása. A fanfictionök között találhatunk négy-öt soros blődlit is, de készülnek komplett regények is. Az elkészült művek hossza azonban – csakúgy, mint a „kanonikus” irodalomban nem feltétlenül korrelál azok irodalmi kidolgozottságával.


Nemcsak regény, de filmek továbbfolytatására is több példa akad - nemcsak regényben, de filmen is. Komolyabb fanfictionmozgalom alakult ki például a Csillagok háborúja filmek körül: a rajongók nemcsak történeteket írnak, de minimális – gyakorlatilag háztartási szintű – költségvetésből időnként meglehetősen színvonalas rövidfilmeket is készítenek.[1]


Számos példa akad számítógépes szerep- vagy kalandjátékokhoz – ritkábban, FPS-ekhez[2] - írt rajongói kisregényekre is.

2021. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De igen, be tudtam volna írni, csak gondoltam így jobb lesz, mert új embereket ismerek meg. gondoltam így személyesebb.
2021. jún. 23. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Jaaaa hogy érzelmi kötődést is szeretnél a válaszolóval?

ezesetben elnézésedet kérem!

Hogy vagy?

Mi történt veled ma?

2021. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

#4


Te valami nyudgíjas vagy, hogy az információ cserébe érzelmeket is akarsz vinni? Nem ismered az internet működését?

Vagy csak simán nem olvastad el a szabályzatot? Direkt van Ismerkedés kategória.


Amúgy én meg pont nem akarok itt megismerni minden nyomorékot. Ilyenkor mi van?

#1-es voltam.

2021. jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Hadjátok már... Feltett egy kérdést arra válaszoljatok ne legyetek provokatívak. Nem értem mire jó ez. Figyelj lapozz tovább ha nem tetszik amit írt.
2021. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!