Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha óvodában dolgozom, nekem...

Ha óvodában dolgozom, nekem is jár a plusz 10 nap fizetett szabadság?

Figyelt kérdés
Eddig nem kaptam róla infót a munkahelyemen, de azt olvastam, hogy a szociális és gyermekjóléti központokban dolgozók részére is jár. Nem igazán vagyok benne biztos, hogy ebbe beletartozik egy állami óvoda is?

#óvoda #pótszabadság #COVID #Extra fizetett szabadság #Plusz 10 nap szabadság #Covid szabadság
2021. júl. 1. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha azt írták, hogy a szociális és gyermekjóléti központra vonatkozik, akkor az logikusan azt jelenti, hogy a szociális és gyermekjóléti központra vonatkozik...

Te óvodában dolgozol, nem gyejóban vagy családsegítőben.

Azt már csak halkan merem hozzátenni, hogy pedagógusként neked alapból több szabid van, mint nekik.

2021. júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem pedagógus vagyok, irodán dolgozom. Nem jár több szabi.
2021. júl. 2. 11:29
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen könnyű ülő munkáért minek neked sok szabi? 😃
2021. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Dolgoztál már esetleg ilyen pozícióban, hogy ilyen véleménnyel vagy róla? 🙂
2021. júl. 2. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de én termelő kertészetben dolgozok napi 10-12 óra között és nincs megállás, az időjárás ellenére is folyamatosan gyorsan kell robotolnom, nem hiszem, hogy ennél létezne olyan munka amitől hamarabb el lehet fáradni

3# voltam

2021. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem értem, hogy miért gondoltad, hogy jár. Egyrészt az óvoda nem szociális és gyermekjóléti központ, másrészt ezek szerint nem szakmai (gyerekekkel kapcsolatos) munkát végzel, ha ennyire fogalmad sincs arról, mi az a szociális és gyermekjóléti központ.


Harmadrészt meg nagy általánosságban is azokat jutalmazta állambácsi, akiknek muszáj volt dolgoznia a legdurvább vírushelyzetben is, az ovi irodája nyilvánvalóan nem ilyen hely. Még ha ügyeletes óvónéni lennél, de így...

2021. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4 én sem dolgoztam, esetleg elmesélhetnéd hogy milyen, úgy lenne fogalmunk róla. ;)


Én egyébként nem igénylem annyira a szabadságot, sokksl fontosabb számomra hogy a meglévőt akkor vehessem ki, mikor akarom. A legutóbbi munkahelyemen 15 napról döntöttem én, bár akkor nem volt választásuk hogy kiadják-e, (illetve nekem sem, hogy kiveszem-e)

2021. júl. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A vírushelyzetben a gyerekek a legnagyobb vírushordozók és mi napi szinten köztük vagyunk. A munkám nem csak abból áll, hogy az irodában ülök, hanem mivel egyrészt pedagógushiány van, másrészt a pedagógusok is sorra betegedtek le az elmúlt évben, reggelente lázat mértem és a csoportokban is besegítettem a gyerekeknél, ha kellett. Most elvonatkoztatva az eredeti kérdésemtől azt gondolom, hogy egy óvoda is éppen ugyanúgy frontvonalban van, mint egy eü intézmény. Főleg, hogy a gyerekeket rendszeresen hozzák betegen is a szülők, de ennyire nem akarok elkanyarodni. Minden tisztelem azoknak, akik bármilyen munkát végeznek, azt becsülettel teszik. Cserébe én is elvárom, hogy aki nem tapasztalta még az én munkámat, és fogalma sincs, hogy miből áll egy napom, főleg covid ideje alatt, legyen olyan kedves és ne bírálja a munkám, hogy "ez márpedig könnyű ülőmunka" meg "minek nekem szabadság".
2021. júl. 3. 08:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Főleg a covid ideje alatt - az óvodák 90%-ban zárva voltak, szemben a szociális intézményekkel.

Ennél egyértelműbben nem lehet leírni, miért nem jár.

2021. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem volt zárva az óvoda, tavaly szeptembertől rendesen lehetett jönni az oviba. Tavasszal volt "zárás" de valójában akkor sem, mert ügyelet volt és szinte teljes létszámmal ment az ovi végig. 🙂 Egyszer volt zárva még tavaly tavasszal és a covid miatt rengeteg plusz munka, újratervezés volt és rengeteg adminisztráció a még meglévők mellett és nem csak az fárad el, aki fizikai munkát végez vagy nem napi 8, hanem 12 órában dolgozik. Nekem is van itthon gazdaságom, állataim és kertem. Munka után én is hazajövetel után kapálok, ganyézok és kecskét fejek stb. A covid óta 1,5 órával korábban jártam munkába és sokszor bent kellett maradnom, mert nem végeztünk. Fogalmatok sincs, milyen szigorú elvárásokat fektetnek különösen a covid miatt az intézményekbe és ennek rengeteg adminisztratív vonzata van, hogy már ki sem látunk a papírhalmok és a határidők közül, de majdnem hogy még én szégyelljem magam, hogy ilyen "könnyű" munkát végzek. Szabadsággal kapcsolatban tettem fel egy kérdést, nem a munkámmal. Szerintem ez a legtahóbb dolog a világon, mikor rálátás nélkül az emberek bírálják a másik munkáját, mert neki ugyan könnyű dolga van. Soha nem ítélkeznék mások felett sem a munkájukat illetően, sem a magánéletükben.

De természetesen mindenkinek megvan a joga, hogy azt gondoljon amit akar.

2021. júl. 3. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!