Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerinted a valóság lehet...

Szerinted a valóság lehet mentális és egyáltalán nem fizikális?

Figyelt kérdés

2021. júl. 5. 18:51
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nyitott vagyok rá, de nem tudok rá válaszolni
12 szavazat
 1/5 2*Sü ***** válasza:
Fizikai valóság az, amit minden racionálisan gondolkodó ember kollektíven fizikai valóságként él meg. Ha a szolipszizmust is belekeverjük a képbe, akkor fizikai valóság az, amit fizikai valóságként élsz meg.
2021. júl. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fizikai valóság az, amit minden racionálisan gondolkodó ember kollektíven fizikai valóságként él meg. - ez nem igaz, vannak idealista filozófusok, például Bernando Kastrup. Aligha lehetne egy két PHD fokozattal rendelkező egyént irracionálisnak nevezni." Ha a szolipszizmust is belekeverjük a képbe, akkor fizikai valóság az, amit fizikai valóságként élsz meg." - semmi szó sem volt a szolipszizmusról.

Szerintem a fizikalizmus, mint filozófiai nézet túl sok problémába ütközik, hogy elfogadható legyen [jelenleg](pl. a tudat nehéz problémája, ősrobbanás), belsőleg ellentmondásos.

2021. júl. 6. 10:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Bernardo Kastrup*
2021. júl. 6. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem legalább olyan mértékben elképzelhető, hogy a mentális valóság fizikálisan asszociatív, mint amennyire a mentális valóság fizikálisan recesszív. Azonban ennek a kérdésnek a kognitív rezonanciára való depresszív kontraszelekciója annyira parameditatív, mint szódás a lovát.
2021. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kora válasza:
Határozottan egyetèrtek az előző válaszolóval. Èn is pont ezt akartam mondani!
2021. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!