Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki diszlexiás,...

Mitől lesz valaki diszlexiás, diszkalkuliás, diszgráfiás? Hogyan fordulhat elő, hogy valaki egész életében nem érti rendesen a szöveget, nem tud két számot összeadni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 24. 03:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy állítod be, mintha tehetne róla az illető. Nem felrovom, mert nem tudhatod, hogy ez egy állapot. Betegségnek nem nevezhető.

Az ő agyuk egy kicsit másképpen működik. Nem lusták, nem azért nem tudnak olvasni, számolni rendesen, nem azért nem értik esetleg a szavakat, mert nem tanulnak. Nem képesek rá.

Jó hasonlatot nem tudok, de az egyik ember szőke és alacsony. A másik hórihorgas és fekete hajú.

Ez a furcsa agyműködés is ilyen.

Ha időben felfedezik, akkor kemény munkával lehet fejleszteni, de még felnőtt korban sem reménytelen.

Teljes egészében el nem tűnik.

2021. júl. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Az ilyen embernek tobb szalon futnak az esemenyek a fejeben. Ossze-vissza tobzodnak a gondolatai, a feje folyamatosan elorebb gondolkodik annal amit eppen csinal ... es egyszer csak elvesziti a fonalat abban amit eppen csinal.


Szoval ovas az illeto, de fejben mar mashol jar ... a szemevel meg egy darabig tudja kovetni a betuket, de amikor a fejeben levo gondolat felerosodik, akkor elfelejt tovabb olvasni. Szamolasnal ugyan ez, elakalandoznak a gondolatai ugy, hogy kozben eppen szamolt ... csak kozben csatornat valtott a fejeben :)

2021. júl. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Azért azt is tegyük hozzá, hogy a ma magukat diszlexiásnak tartó fiatalok igen jelentős része csak lusta, nem részesült kellő oktatásban, esetleg nehezebb, lassabb felfogású mint az átlag. Odafigyeléssel, személyre szabott oktatással megtaníthatóak lennének rendesen írni-olvasni. Nagyon kevés azok száma, akik ténylegesen diszlexiások, diszgráfiások, stb.
2021. júl. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én diszlekszia, diszgráfia és diszkalkúliás is vagyok.


Oktatás terén borzasztóan ótvar sz*r iskolába jártam általánosba most meg technikumba.


Erről a számolásról szeretnék beszélni.


Én nekem az is gondot okoz, hogy megmondjam mennyi 13+18. Ehhez használnom kell a kezemet hogy kiszámoljam. Így számolom:

8+3 = 2 (10)| +1 = 11

10 + 10 = 20

20 + 11 = 31


Másképp nem bírom kiszámolni, fejben meg egyáltalán.

Egyszer volt hogy a matek tanár kihívott a táblához hogy oldjak meg egy egyenletet. Az volt a kérdés hogy mennyi 3x4.

Nem bírtam kiszámolni, ott égtem az egész osztály előtt. Végül az elöl ülő srác segített, megsúgta.


Törtek, egyenletek, egyismeretlenes kétismeretlenes stb... meg soha nem is bírtam felfogni. Pedig igyekeztem figyelni és gyakorolni ahogy tudtam.


Ha a tanár elmondja a lépéseket miközben megoldom akkor bármit megtudok oldani, de magamtól képtelen vagyok megjegyezni őket.


A szorzótáblát is 12 évig tartott megtanulnom. És most se tudom oda vissza, csak növekvő sorrendben. Most 20 éves vagyok, és örülök hogy múlt hét hétvégén már a teljes szorzótáblát eltudtam mondani.


Ilyen diszkalkúliásnak lenni.

Jah és erre nem akartam nekem eredetileg matek felmentést adni a nevelési tanácsadóban, mert szerintük nincs semmi baj a matekommal...

2021. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
És ha ehhez hozzá vesszük, hogy írni sem tudsz...
2021. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szövegértés és szövegalkotással is gondjaim vannak. De ez a diszleksziával együtt jár.
2021. júl. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
akarom mondani diszgráfiával
2021. júl. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!