Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki az a Mattheo Riddle?

Ki az a Mattheo Riddle?

Figyelt kérdés
Ha ezt a nevet beütöm a googlebe akkor az Orgyilkos osztály cimű sorozat egyik szereplőjét adja ki de ott Marcus a neve a srácnak. Tik Tokon láttam egy videót ami egy Harry Potteres videovol és abba a “Mattheo Riddle” név mellett az Orgyilkos osztály szereplőjét adta ki. Viszont a Riddle név az a Harry Potterbe szerepel. Tudna valaki segíteni hogy ki lehet egy a Mattheo? (A HP könyveket még nem olvastam de tervezem esetled abba szerepel ő ? De akkor miért egy másik sorozatba szereplő fiu képét adja ki a névre?)

2021. júl. 24. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen karakter a Harry Potterben.
2021. júl. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes is mondja: ilyen szereplő nem létezik a Harry Potterben. Ha valóban abban a kontextusban hallottál róla, akkor OC (original character / saját szereplő) lesz, akit az adott emberke talált ki.
2021. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem egyből kiadja, hogy miről van itt szó:

[link]

Egy role play-es (szerepjátékos) karakter, aki hivatalosan nem szerepel sem a könyvekben, sem a filmbekben. Tehát egy kitalált karakter, akinek a létezésével szeretnek eljátszani egyesek. Az Urban Dictionary szerint egy Possessive című Draco Malfoy fanfiction-ből származik. Viszont az eredeti sorozatban nincs hasonló karakter, vagyis ahogy a második válaszoló is írja, egy OC-ről van szó.

2021. júl. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem még mindig kicsit bonyolult de ha jól értelmezem akkor ez egy ilyen kitalált karakter aki sem a filmben sem a könyvekben nem szerepel. Ez csak igy olyan hogyha valaki tovább akar olvasni akkor jah. Csak a kép amit ki ad a google az egy tök másik sorozatból való srác. De köszönöm mindenkinek a válaszokat<3
2021. júl. 25. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam, létezik egy Possessive című fanfiction, ebből származik ez a karakter is. Mivel népszerű lett a ff olvasók körében, ezért tulajdonképpen kerestek hozzá egy képet. Ez rengeteg kedvelt fabfictionnél előfordul. Kereshettek volna bármilyen színészről, énekesről vagy akárkiről képet, egyedül annyi célt szolgál, hogy könnyebb legyen elképzelni a karaktert. Ennyi. Ettől függetlenül nem egy valóban létező szereplő a Harry Potter könyvekben vagy filmekben, egyszerűen valaki kitalálta, és keresett hozzá egy képet egy olyan srácról, aki neki tetszett, vagy akire illik a történetben található leírás. Csak a legnépszerűbb fanfiction oldalakon közel másfél millió történet található. Ezek közül néhány ismertebb lesz, köztük az említett fanfiction, ezáltal pedig a karakter is. Ennek ellenére sincs azonban semmi "hivatalos" benne, mert nem tartozik az eredeti történethez.
2021. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nincs ilyen szereplő se a könyvbe se a filmbe. De ha a vezeték nevet nézzük akkor aki kitalálta ezt a karaktert valószínűleg Voldemort rokonjának találgatta ki mert ugye Tom Marvolo Riddle. Egy wattpad könyvbe pl a fia volt.
2021. okt. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Kitalált karakter. Én úgy tudom, hogy Tom Riddle öccseként szerepel.
2022. febr. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Szia! Úgy látom nem nagyon értik a kérdésedet az Orrgyilkos osztály nevű sorozatban szerepel, 1 évadja van Netflixen angolul, Videán Szinkronnal elérhető
2022. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8, azt kérdezte a kérdező, hogy mattheo ki. nem azt hogy marcus ki, azt leírta a kérdésében, hogy marcus az orgyilkos osztály szereplője, tehát itt te nem értetted a kérdést.


Kedves kérdező!:) Bár már leírták előttem is; Mattheo Riddle egy kitalált karakter, egy wattpad fanfictionben szerepelt először, az író pedig benjamin wadsworth kinézetét "adta" ennek a karakternek, aki marcust játssza az orgyilkos osztályban. A karakter megtetszett a Harry Potter fanoknak, így rendszeresen írnak vele fanfictionöket, valamint videó editeket is csinálnak róla (ehhez tökéletesek az orgyilkos osztályból a jelenetek már csak az egyenruha miatt is). Egyébként ez olyan mint Theo Nott esete. A fanok neki Lorenzo Zurzolo arcát adták, és róla is írnak fanficeket, róla is vannak editek. Annyi a különbség, hogy Theo valóban egy Harry Potter szereplő, csak a filmekben nincs benne és a könyvekben is 2-3x említik (viszont jk elmondta, hogy sokkal többször tervezte beleírni, nagy szerepe lett volna, de ez már tényleg csak egy mellékes kis sztori:D).


Változó, hogy a fanok hogyan írnak Mattheoról egyébként, van aki Tom Riddle testvéreként, van aki a fiaként írja bele a fanficekbe.

Remélem tudtam nagyjából segíteni, ha volt még esetleg valami zavarodottságod ezzel az üggyel kapcsolatban:)

2022. márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek sokat segítettetek<33
2022. júl. 18. 13:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!