Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kiemelni vésett...

Hogyan lehet kiemelni vésett betűket sírfeliraton?

Figyelt kérdés
Van egy ősöm, és már eléggé halvány a kőbe vésett neve, és az egész,motívum is. Lehet vásárolni olyan festéket amivel ezt át lehet írni? Pl feketét, Aranyat ?

2021. júl. 27. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Sírkőves megoldja. Szépen újra csiszolja a követ, és helyrehozza ami rű van vésve. Festékkel nem sokra mész, ha maga a sírkő kopott meg,
2021. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Természetesen, lehet venni, és ecsetet is hozzá. Minden nagyobb papír írószer boltban szokott lenni kisebb tégely arany, vagy fekete festék.

Ha más nem, az arany lakkfilc is megoldás lehet, csak hamar óarannyá válik (besötétedik). Én már használtam ilyet az egyik nagybátyám sírjánál. A fekete festék a napsütés hatására kipergett, utána arany lakkfilcet használtam, de előtte kiszedtem a maradék fekete festéket.

Ha márvány a felület, más azt javasolta hasonló esetben, hogy visz arany sprayt, lefújja a betűket, aztán a felesleget hígítós ronggyal letörli. Azt hiszem, ő autós festék sprayt használt, de ez nem biztos.

2021. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarok reklámozni, ezért csak kulcsszót írok a kereséshez: sírkőfesték. Létezik ilyen termék, 450 forintért, 600 forintért találtam tubusost, így hirtelen. Kifejezetten erre való.

Kell hozzá kézügyesség.

2021. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Műkő síremlékről van szó amibe vésve vannak a betűk.
2021. júl. 28. 15:37
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezek a festékek mindenféle köre megfelelők. Vizes bázisúak, de száradás után már nem árt nekik a nedvesség. Kifejezetten erre a célra készülnek.
2021. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy milyet válasszak? Aranyat ( ilyennel volt festve csak lekopott anno) fekete, barna, aranybarna ?
2021. júl. 28. 19:24
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, ki az a beteg, aki lepontozza a válaszomat.

Kapható sírkőre való festék. Ezzel mi bajotok van?


Kérdező, a te szépérzéked szerint válassz színt.

Függ a kő tónusától is, így sötét esetében a fekete kiesik. Arany viszont szép rajta.

Világos köveken a fekete, bronz jó választás lehet.

Aranyfüstöt is hadználhatsz.

2021. júl. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Javasolták a sírkövest. Valóban az adja a legszebbet.

De! Apámat nemrégiben vesztettem el.

Létező sírköre vittek fel új nevet.

Az elbontása, a maratott-festet felirat (16 karakter) elkészítése, a kő visszaállítása 80 000 forint volt.

És szinte bizonyos, higy nem helyben fogja kézzel átvésni.

A kézi festéshez kell ügyesség.

Ha a betűk kontúrja éles, és elég mély, akkor működhet az összemaszatolás, majd visszatörlés.

De jelen esetben ez kiesik.

2021. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen megnéztem, valóban rá van írva,hogy sírkőfesték. Arany mellett döntöttem, de még bizonytalan mikor állok neki.Köszönöm
2021. júl. 28. 20:40
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem egyszerű kipingálni. Nem is betűnként csinálják.

Átfestik, aztán a felesleget lemossák körülötte.

Jobban jársz, ha nem kontárkodsz. Betűnként 400-Ft. körül van

a festés.

2021. aug. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!