Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az utazási betegség kezelhető,...

Az utazási betegség kezelhető, megszokható??

Figyelt kérdés

Még tavaly egy ismerősöm befizetett egy sétarepülésre (soha nem repültem előtte), és nagyon élveztem, azt leszámítva, hogy eléggé rosszul lettem, és mikor leszáltunk hát... Viszont láttam az ebédemet. De nem szegte kedvem és megfordult a fejemben, hogy kisgépes pilóta legyek szóval elmentem megint, jobban felkészülve és ezúttal nem lettem olyan rosszul.

Viszont azt mondják a szakik, hogy az utazási betegség nem megszokható, valakinek van élménye, tapasztalata?



2021. júl. 31. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre használj nyugtató tablettét (ún. tengeri betegség elleni tabletta). Az unokáim eleinte így voltak az autóval. Többszöri utazás után már nem kellett nekik semmi. Ma mindketten vezetnek autót. Tehát itt az élő példa, hogy korrigálható.
2021. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az #1-es leírta amit akartam, tengeri betegség elleni tablettát használj, később megszokod
2021. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezelni kezelhető, pl. Daedalon tablettával. Ezt kifejezetten erre a légi / tengeri betegségre ajánlják. Egyet kell bevenni az utazás előtt olyan 20 perccel, de ha sokat kell várni, álmosíthat. Nem repültem sokszor, de az első repülő utam nekem is hasonlóan végződött, ahogy a tied, ezért előfordult, hogy nem egy, hanem két tablettát vettem be, és végig is aludtam a repülő utat.

Hogy megszokni lehet-e? Talán. Én összesen ha életemben hatszor repültem, - hét, ha a legelső rosszullétes utamnál a visszafordulás, újra landolást, és újbóli felemelkedést is annak lehet számolni. Ha többször mennék, lehetséges, hogy előbb-utóbb már nem lennék rosszul. Számtalan azok száma akik már csak a munkájuk miatt is többször repülnek, és nincsenek rosszul.

Annyi azonban bizonyos, hogy a magasban a rágógumi rágása segít kompenzálni a fülben keletkező levegő nyomást, ami esetleg okozhat ilyen tünetet.

2021. aug. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!