Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! A szomszéd telipakolja a...

Adrián86 kérdése:

Üdv! A szomszéd telipakolja a házunk előtti szántóföld szélét a járműveivel. A roncsait kell bámulnunk, pedig azért költöztünk faluszélre hogy ne legyen szembe semmi. Mit tehetek, hogy eltakarítsa onnan a roncsait?

Figyelt kérdés
Azt mondja közterület. Bezzeg ha én állnék elé felgyújtaná a kocsimat.

2021. aug. 3. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Közterületen rendszám nélküli autót ha jól emlékszem csak max. 90 napig tárolhat. Ha van rajta rendszám kicsit más. Egyébként erre való a jegyző, hogy ezzel foglalkozzon. Ha meg nem közterület és a terület tulajdonosa megengedte akkor nem tudsz mit csinálni. Egészen addig amíg azok nem a "veszélyes hulladék" kategóriába kerülnek (pl. folyik belőlük valamilyen folyadék, rozsda stb.). Ekkor is szintén a jegyző.
2021. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi tartozik pontosan veszélyes hulladék kategóriába, de az én szomszédomnak így, az #1-es által már leírtak alapján számoltatták fel a mosógépparkját. Az meg szerintem még kevésbe veszélyes is mint egy jármű, tehát tényleg érdemes volna utánajárni a helyi önkormányzatnál.
2021. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van rajta rendszám. Szerintem csak az előttünk lévő füves terület közterület, a szántó széle szerintem magánterület, de nem találtam erre vonatkozólag semmit. Tényleg az lesz hogy befáradok a jegyzőhöz, aki sajnos egy hülyegyerek, ez a szomszéd meg egy börtöntöltelék, ezért szerintem nyelnem kell tovább...
2021. aug. 3. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy magánterület vagy közterület pár lépésben meg lehet tudni a Földhivatali adatbázisból, pár ezer Ft-ért le lehet kérni a tul.lapot, és akkor még az is megvan, hogy kié a terület.
2021. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elsőként meg kell tudni az adott terület helyrajzi számát, ha elég közel van hozzád (sajátodat nyilván tudod, mert sok helyen megvan) akkor lekéred saját helyrajzi számra a térkép másolatot (néhány önkormányzatnál a HÉSZ mellékletében lévő ún. szabályzási tervlapokon ott van az összes helyrajzi szám) és arról kinézed, utána a tul.lapot le tudod kérni a helyrajzi szám alapján.
2021. aug. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!