Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Még mindig nem tudok gitározni...

Még mindig nem tudok gitározni miért?

Figyelt kérdés
2 éve gyakorlok napi 2-3 órát elektromos gitáron, és 2 év alatt megtanultam a semmit. Egyszerűen nem megy hiába gyakorlok. Össze akadnak az ujjaim mellé pengetek bár az már ritka de mikor skálázok na hát az mindenre hasonlít csak arra nem amire kéne. Eltudok gitározni bármit mert megtudom jegyezni nem arról van szó. De egyszerűen a sebességem olyan lassú 2 év után is mint egy kezdőé. Természetesen próbálok én gyorsabb lenni de ilyenkor jön a mellé pengetés mellé fogok a bound-nak. Mondok egy példát. 2 hónapja gyakorlom az "offspring kid aren't alright" intró kiemelem hogy INTRÓ részét és olyan lassan megy mintha most vetem volna a kezembe először a gitárt. A gyakorlásom jó elvileg mert sok oktató videót nézek de már lassan ott vagyok hogy hagyom a fenébe. Szerintetek mi lehet a gond? Tanárhoz nem akarok menni mert itt a közelben nincs.

2021. aug. 6. 21:52
 1/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Erre elég sok mindent lehetne írni, nem is tudom, hol érdemes kezdeni.


Talán ott, hogy vannak, akiknek lassabban megy a dolog. Két év után én is kb tök kezdő szinten voltam. Jelenleg kb másfél évtizede gitározom (nem elektromos, klasszikus, de a lényeg ugyanaz), de egy tízest simán letagadhatnék :D A 2-3 óra nálam is bele van rakva, volt időszak, amikor 5-6 is. Ez ilyen, nekem pl nem, hogy nulla, de negatív a kézügyességem - viszont bár lassan haladok és rengeteg energiát és időt kell beleraknom, haladok. Egyre jobban és jobban megy, csak nagyon-nagyon lassan. De én speciel ráérek :) Meg ha élvezed a gyakorlást, élvezed, hogy úgy, ahogy, de zene jön ki az ujjaid alól, akkor ez eleve nem lehet gond. Csapj hozzá még egy nullát ahhoz a 2 évhez, és jó lesz az.


Aztán esélyes hogy emellett még valamit el is rontasz. Szerintem én is kb 2 év környékén mentem tanárhoz, azt hittem, mindent szuperül csinálok, aztán kiderült, hogy rengeteg dolgot nem, nagyon nem. Az oktatóvideók nem javítják ki a hibáidat. Ha rendszeresen nem is tudsz tanárhoz járni, legalább pár órát vegyél, akkor is, ha utaznod kell, hogy megnézhesse, mit, hogyan csinálsz és kijavíthasson, ha kell.


Illetve metronóm és a kezek feladatainak szétbontása, lassú gyakorlás. Pl ha sokat mellépengetsz, akkor gyakorold a pengetést metronómra. Akár üres húrokon. Lassan, majd gyorsabban és gyorsabban. Másnap megint, harmadnap megint, 10-20-30-100-akármennyi napon keresztül. A bal kéz munkáját szintén.


Nagyjából hirtelen most ennyit tudok mondani. Ne add fel, menni fog, csak rengeteg türelem kell hozzá.

2021. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Waff ***** válasza:
100%

Megerősíteni tudom az elsőt, a kitartó gyakorlás a lényeg. És sohase mérd magad másokhoz. Van aki jóval gyorsabban kigyakorol, megtanul bizonyos technikákat mint mások és fordítva....

2 év a gitározásban nagyon kis időnek számít. Egyszer egy gitártanarom azt mondta, átlagosan nézve ha napi rendszerességel 1,5-2 órát gyakorolsz, akkor olyan 8-10 év múlva leszel egy stabil haladó szinten.

Nekem pl sokat segített az a módszer ha mondjuk megakartam tanulni egy adott dalt ami természetesen nem ment, azt egy idő után félre tettem, nem gyakoroltam, majd néhány hét után (természetesen e néhány hét alatt ugyanúgy gyakoroltam csak mást) előszedtem, és habár nem mondhatni hogy egyből olyan szinten ment ahogy azt én szerettem volna, de jelentősen jobban ment mint azelőtt.

Nálam az is bevált hogy NAGYON lassan gyakorolgattam adott futamot szólót, díszítést stb. Akár heteken keresztül, és ha már úgy éreztem hogy megy, akkor gyorsítottam, majd újra lassan gyakoroltam. Egy idő után eredeti tempón erőltettem (szó szerint, néha kell erőltetni), majd ismét vissza alassú tempóhoz....Egy idő után menni fog, ami megy lassan menni fog majd gyorsan is.

Néha iktassbe egy pihenő napot, mondjuk 2-3 hetente. Fontos hogy ne siess, ne sürgesd magad.

Néha úgy érzi az ember hogy ugyanolyan béna mint évekkel azelőtt, annak ellenére hogy kitartóan gyakorolt, ezen túl kell lépni és folytatni a gyakorlást, ez a hobbi része, vannak mélypontok. Tény hogy nagyon szeretni kell :)

Ne add fel , kitartást és jó gyakorlást kívánok!

2021. aug. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanítani a testedet és az agyadat. Tökre olyan, mint amikor egy gyerek járni kezd. Évekig halál röhejes mindenféle koordinációja, de aztán a tudatosság és a begyakorolt, tudattalan mozdulatok összeállnak.


Jó hír, hogy lehet online is gitárórákat venni. Nagyon nem azt fogod visszahallani pénzért, mint amiket a videókból leszedtél. Ha jót akarsz magadnak, szánj rá pénzt. Ha szűkölködsz, legyen havi 1-2 óra. Már azzal is kapsz megfelelő útmutatást, hogy a következő találkozásig mit csinálj. Sok lehetőség van, egyet ajánlok kiindulópontnak.

[link]

Innen már rajtad múlik felveszed e a kapcsolatot a tanár úrral, vagy kínlódsz tovább és ostorozod magad, amiért nem úgy sikerülnek a dolgok, ahogy szeretnéd.

2021. aug. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi srácok a válaszokat. Egyébként pont a gitároznijó oldaláról vagyis youtube-ról nézem a videókat és igen sokat segített már és azokat betartva gyakorlok de sajnos nem megy még igy sem. Kitartó vagyok mert már 1 éve nem fejlődők és mégis felveszem a gitárt , nem hagyom porosodni csak hát... még is rossz érzés hogy próbálom próbálom és nem érzek semmi javulást. Nem szoktam én másokhoz mérni magam, csak magamhoz mert tudom hogy kb minden téren gyorsan tanulok gyorsan megjegyzek mindent, az ujjaim is jó hosszúak. Azon is gondolkodtam hogy lehet akusztikuson kéne megtanulnom előbb bár én csak elektromoson szeretnék. Emlékszem az első 3-4 hónap olyan szenvedéllyel gyakoroltam hogy még aludni se akartam úgy hogy másnap hajnalban meló. De mára sajnos az elmúlt lehet pont emiatt. Szeretem a hangját és mikor a kezembe veszem minden nap, olyan érzés fog el mintha nagyon jól tudnék gitározni csak hát mégse. A fejemben nagyon jól megy, megvan minden csak hát fizikailag meg mégse. Biztos értitek mire gondolok.
2021. aug. 7. 09:07
 5/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Az akusztikust szerintem nyugodtan felejtsd el, nem adna hozzá semmihez semmi pluszt. A legfőbb és legfontosabb dolog, hogy örömmel vedd a hangszert a kezedbe - és ha az elektromos gitár okoz örömet, akkor azt kell a kezedbe venned.

Más újat nem tudok hozzátenni ahhoz, amit az #1-ben mondtam, meg a többiek elmondtak.

2021. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"2 hónapja gyakorlom az "offspring kid aren't alright" intró kiemelem hogy INTRÓ részét és olyan lassan megy mintha most vetem volna a kezembe először a gitárt."


Ezen a ponton kell megkérdezzem: hokizol te rendesen?

2021. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 Köszi szépen a tanácsot, hát folytatom akkor és lesz ami lesz, 1 év múlva leírom ide hogy fejlődtem-e vagy sem. Tudom nem sok idő de hátha.


#6 Napi 2x is :D Amúgy lassan eltudom játszani de úgy nem hasonlít arra amire kellene. Ha meg gyorsan játszom vagyis próbálom akkor a pengetésem is rossz meg az ujjaim is össze akadnak vagy épp mellé fogok a bound-nak. Amugy vicces mert 1 valami megy gyorsan az pedig az pedig a Judas priest Painkiller xd az megy de nem tudom miért. Amivel mostanában még próbálkozom az az Escape the fate G3

2021. aug. 7. 10:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetetlen, hogy nem találkoztál a gyakorló 1x1-gyel: metronóm a határodon, ahol még pont soha nem hibázol, ha rendesen odafigyelsz. Egy hét múlva emelsz értelemszerűen a tempón. Ha nem moccan, meg kell találd a hibát. Pengetőfogás, kitámasztás hiánya, koncerten megnézni, hogy milyen ventilátorral pengetnek, ilyesmi.
2021. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos az igazán szakmai és értékelhető visszacsatlás-azért írom ilyen körülményesen, mert a haver, aki egy(5,10,100) sör után azt mondja, isten vagy öcsém... az nem számít. Ezt csak egy igazi tanártól kaphatod meg. Én vagyok aki Számadót ajánlotta. Szuper, hogy nézed a leckéit, feladatait, de a személyes találkozásokat-legyen az akár netes felületen-semmi nem pótolhatja.
2021. aug. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet akkor felkeresem és kikérem a véleményét a jelenlegi álláspontomról
2021. aug. 8. 08:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!