Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi van ha másodszor sem...

Mi van ha másodszor sem vettem át a hivatalos levelet?

Figyelt kérdés
Július közepén küldtek egyet, majd július végén is. De sajnos nem voltam otthon igy egyiket se tudtam átvenni. A másodikat Aug.5ig lehetett átvenni,de csak tegnap értem haza. Azt tudom, hogy ilyenkor átvett küldemény nem számítják. És az lenne a kérdésem, hogy ennek a levélnek a tartalmát lehet még tudni? Vagyis postán még át tudnám venni??

2021. aug. 7. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Posta
Magyarorszag
levél
hivatalos
vám
nemzeti
5 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Visszaküldték a feladónak, ha lejárt a második átvétel dátuma. Azt már másnap sem tudod átvenni a postán, nem őrzik meg. Az át nem vett hivatalos leveleknél beáll a kézbesítési vélelem, mintha csak átvetted volna - viszont nem ismered a tartalmát. Lehetőség lenne még az ügyfélkapu tárhely megnézése, de elvileg akkor kapsz csak postai levelet, ha nincs ügyfélkapud. Esetleg akkor is, ha elmulasztottad az ügyfélkapus átvételt is, és akkor duplán nem értesültél.


Vedd fel a küldővel a kapcsolatot, mert ugyan nyár közepén szokták azt a tájékoztatót megküldeni, hogy adótöbblet vagy adótartozás van a neveden, de bármi más is lehet. NAV-os ügyfélszolgálaton a rendszerben látniuk kell, hogy milyen levelet kaptál, és ott tájékoztatnak a tartalmáról is.

2021. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ:)))
2021. aug. 7. 20:48
 3/4 qkker1 ***** válasza:
81%
Azért ez a szavazás elég gyér értelmi szintre vall.
2021. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
3#-nak: A hozzászólás valóban igen-igen gyér (=0 !) értelmi szintre vall...
2021. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!