Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek miért csinált...

Szerintetek miért csinált negatív reklámot saját magának a zöldséges?

Figyelt kérdés

Azt mondta, hogy ne vegyem meg az utolsó görögdinnyéjét, mert Lőrinc így, Lőrinc úgy, így pisil bele, úgy pisil bele a görögdinnyébe, és le akart beszélni a dinnyéről. Ennek ellenére én megvettem, de azt mondta, jó, akkor odaadja inkább ingyen (Amúgy ki volt írva egy fix ár, meg persze általában a zöldségeseknél meg sehol semmilyen boltban semmilyen áru, termék, árucikk nem alkuképes amúgy sem (még a piacon sem, max. a zsibin), ingyen meg sehol sincs semmi.


Ma meglékeltem, csodálatos, mézédes íze volt. Azt mondta, ez volt az utolsó dinnyéje, ő idén már nem rendel többet.


Augusztus 15 előtt 4 nappal már végérvényesen vége 2021-re a görögdinnye-szezonnak?



2021. aug. 11. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Negatív reklámot te csinálnál neki, ha azonosíthatóan írnád le a helyet. Én inkább megbecsülném az ilyent, mint kipletykálom.

Hogy megkóstolva jónak tartottad, ő még gondolhatta azt, hogy már nem az a minőség, amit ő szívesen odaad.

Gyermekkoromban találkoztam utoljára ilyennel, az meg 50 éve volt.

Hajnalban kiment a nagybaniba, megvoltak a szokott helyei, kitől vesz. Képes volt akár 8-10 dinnyét is lékeltetni, mire döntött.

Akkor viszont megvette az egész tételt.

Néha nem értettük, hogy ha ott áll hegyekben az üzletében, miért nem vehetjük meg. Majd holnap. Még érnie kell! - mondta. Soha nem vettünk nála semmit, ami nem lett volna tökéletes.

Olyan zöldséget, gyümölcsöt dobott ki, ami más kereskedőnél a legszebbek legszebbike lenne. Igen, és olcsó is. Aztán a felét kidobod.

A szezonok meg eltolódtak, és könnyen lehet, hogy a hazai dinnye már letermett és vége.

2021. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem negatív reklámnak hívják, hanem becsületnek. Ma már nem igazán jellemző, ezért sokaknak az a furcsa, ha ilyennel találkoznak. Régen pont így ment, ahogy leírtad. Csak akkor még voltak állatok, és sok esetben ha már tudták, hogy nem jó a dinnye, akkor elvitték és odaadták nekik. De emlékszem, hogy mi is hoztunk haza ingyen dinnyét, meg más olyan gyümölcsöt, amit nem tudták eladni, és mert nem tudtuk volna megvenni rendes áron.
2021. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amellett hogy becsületes, azért ez némileg túlzás lenne önmagában. Mint mondtad, az utolsó dinnye volt, lehet hogy az előtte levő 19 rossz volt, panaszok jöttek, ilyesmi, és biztosra vette hogy ez is rossz lesz. Egyébként létezik a korrektség műfaja, bár ez már kissé túlzás. De pl. az egyik zöldséges ahova járni szoktam, néha ezt-azt a kiírt árnál olcsóbban ad, mondván hogy az már nem néz ki olyan jól.
2021. aug. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!